Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtat valasszam?

Melyik fajtat valasszam?

Figyelt kérdés

nemet juhaszkutya,(kaukazusi juhaszkutya-nehez lenne megnevelnem), moszkvai orkutya vagy leonbergi ?


14/f vagyok es volt ezelott egy nemet juhaszkutyaja apumnak,akivel sokat foglakoztam en is ,setaltattam, futtunk stb.Mindig megvedett.Persze apum volt a falkavezer.Ha o ott volt,akkor en nem jottem szamitasba,hiaba hivtam a kutyust,apumnal volt a helye.O sajnos megdoglott,es most szeretnek egy kutyat venni tenyesztotol.Ennek persze en lennek a gazdaja/en lennek a fakavezer.Szerintetek melyik kutyat valasszuk ?

Kertes hazban elunk,nyugi van.Lenne idom foglalkozni a kutyussal a suli mellett is.Eltanulo vagyok,mindig ertem az anyagot,nem kell sok idot eltoltenem itthon tanulassal.Focizni is szoktam.A foci es a kutyazason kivul nincs mas hobbym,tehat van idom.Tudom,hogy mi a kotelessegem,es napi 1,5-2-3 orat tudnek konkretan a kutyussal foglalkozni,amellett,hogy resze lenne az eletemnek.Szoktam haverokkal turazni/vagy csak ugy kimenni erdobe.Oda is mindig vittem/vinnem a kutyamat.


2011. okt. 30. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Elég különböző jellemű és felhasználási célú fajtákat jelöltél meg, nem tudom honnan jött ez a lista... Akarsz a kutyával dolgozni, versenyezni, képes vagy kielégíteni a munka igényét? Ha igen, akkor németjuhász. Ha csak egy hatalmas, szelíd mackót akarsz, akivel sétálgatsz, trükköket tanítgatsz neki, nem kell tőle félteni az utcán az embereket, gyerekeket, gond nélkül mehetsz vele kutyás társaságba, akkor leonbergi. A moszkvainak és a kaukázusinak nem sok értelmét látom, hacsak nem szereted a kemény kihívásokat és lemondassz más emberek és kutyák társaságáról.
2011. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dizus ***** válasza:
Írásod stílusából a négy fajta közül a leo és a németj a Neked való.Ajánlom nézz meg egy pár landseer-t is.Kíváncsi vagyok a véleményedre.
2011. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetertek az elozovel!

Izles kerdese de ha engem kerdezel en a nemet juhaszkutyat valasztanam, de mondom fugg atool hogy mik a terveid, hogy kepzelted el. Mit varsz el a kutyatol.

2011. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

72%-os vagyok!

Az elsovel!!

2011. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.A landseer kulssore haat... aranyos,de a jellmenek most unok jobban utananezni.Egy sima leirast olvastam el rola,de hamar nem nemetjuci akkor inkabb leo vagy moszkvai,nem landseer.Vegulis ugydontottem,hogy a nemetjuhaszt valasztom. most bongeszgetem a nemetjuhaszkutya.lap.hu-t,jo kenneleket keresek.Otlet esetleg,helyileg mind1 ?
2011. okt. 31. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Német juhászt semmi képen ne... Már túl van szaporítva mert mindenkinek csak ez a fajta kell! Főleg idegi gondokkal küszködnek a túlszaporítás miatt. Teljesen tönkretették a fajtát.. Leonbergi és a Moszkvai őrkutya hasonló igényű
2011. nov. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
AZ én utcámba minden háznál Német juhász van. xD Elhányom már magam tőlük! De ha máshova megyünk ott is szinte mindig csak ilyet látok.. Minek mindenkinek ugyan olyannak lenni? Utánzás utánzás.. szerencsére én büszke vagyok rá mindig megpróbálok különböző lenni mint a többiek, egy kis különcke lenni. SOHA NEM LENNE NÉMET JUHÁSZOM!!
2011. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom még neked az amerikai staffordshire terriert is. Én is 14 éves vagyok, nekem is az van. Nagyon jó kutyák. Kell nekik is a túra, a foglalkozás, de ha kell csendben elvannak. Jó házőrzők, és jelzőkutyák.
2011. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!