Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyánk, tegnap...

Van egy kutyánk, tegnap elvittük az erdőbe sétálni. Kullancsokat összeszedett, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ahogy hazaértünk, megfürdettük a kutyát, de amikor a mérges vizet kiöntöttük, egy kullancs sem döglött meg. Szerintetek ezek után maradt a kutyám bőrében, vagy azért mind kijött belőle? És ha nem mind jött ki, mi a teendő?

2011. okt. 31. 07:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem jött ki, akkor megfogod és kiszeded. És figyled a kutyát a következő napokban, hogy nem levert-e, eszk-e rendesen, nincs-e láza. Ha igen, akkor irány az állatorvos. De miért nem használtok valami kullancsellenes készítményt? És milyen az a "mérges víz"?
2011. okt. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

mérges víz :))))))))))

Én sima szemöldökcsipesszel húztam ki tavaly a kutyámból, elég sok volt benne.

Majd nyár elején vettünk Scalibort és szerencsére 1db kullancs nem volt benne pedig nagyon gyakran járunk erdőbe, mezőn, füves részen pedig minden nap fut.

2011. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A kullancsok rohadt szívós kis dögök. Volt, amelyik túlélte, hogy leöntöttem Domestossal. Volt, amelyik a lefolyóból mászott elő. Szóval nincs rá garancia, hogy a fürdetés megöli őket. (Milyen mérges vízről is van szó?...)


Vakargasd végig a kutyádat, különös tekintettel a hónaljára, hasára, füle mögötti részre, ahol vékony a bőre. A kezed jobban megtalálja a kullancsokat a sűrű szőr közt, mint a szemed. Ha találsz egyet, csavarva húzd ki, ne tépjed, mert a kutya bőrét is megsértheted. Ha akarod, zsepivel, csipesszel is csinálhatod, de én puszta kézzel szoktam, gusztus dolga. Nem baj, ha bennszakad a feje, majd kijön.


Ahogy írták, figyeld a kutyát, hogy nem levert-e, a vizelete normális színű-e, a nyálkahártyái nem sárgulnak-e. Ha bármelyiket észleled, azonnal állatorvos, mert 1-2 nap alatt belepusztulhat.


Mellesleg tényleg érdemes valami kullancsellenes cuccot használni, de sajnos az se nyújt 100% védelmet. Amikor hazaviszed a kutyát a kirándulásról, mindig érdemes átnézni, mert ha van is rajta mondjuk Frontline, akkor a kullancsok, amik rámentek a séta során, otthon az udvaron lepotyoghatnak és elszaporodhatnak. A kutyák hamar megtanulják, hogy séta után még jön egy kullancskeresős szeánsz, bár nem tudom, ők unják jobban, vagy én...


Szerintem a legbiztosabb módszer a Frontline+figyelem kombináció. Egyszerűen meg kell akadályozni, hogy belemenjen a kullancs a bőrébe.

2011. okt. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!