Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet a kölyökkutyána...

Mikortól lehet a kölyökkutyának csontot adni? Pl. : velőscsontot, marhalábszárcsontot.

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nagytestű, akár onnantól, hogy kint vannak a fogai. A kis szobacirkálóknál nem tudom. Olyanom még sosem volt.
2011. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
golden retriever, most 10 hetes.
2011. okt. 31. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Én megvárnám, hogy kinőjenek a maradandó fogai.
2011. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Időpont ma 15:28

Na, ha addig várnánk :))

A világ legjobb dolga pl fogváltásnál. Igaz, a velős csont nem igazán a megfelelő, mert kemény. A nem elrágható csont pedig koptatja pl a maradandó fogakat.Velőscsont addig jó, míg ki lehet operálni belőle a velőt.

A mai napig a fogkefe nálunk a húsos marhacsont, hentessel megfelelő darabokra vágatva. Forró vízzel nyakonöntve és nyersen odaadva.

2011. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

még csak tejfogai vannak.

utolsó, tehát szerinted odaadhatom neki a húsos marhacsontot?Tejfoggal szerintem sok csontot nem tudna enni, de legalább ellenne vele, és nem a kanapét és a kezünket rágcsálná.Csak félek, hogy beletörik a foga :(

2011. okt. 31. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami fog mozog, ki akar jönni, az ki is fog . Törni nem fog, hiszen csak olyan erővel rág, ami neki nem okoz kellemetlen érzést. A húsos csontot, ha marha, forrázd le , papírral itasd aránylag szárazra.Arra figyelj, ha maga a csont nagyon fogy, tehát lemegy a pocakba, akkor túl sokszor nem szabad adni, mert besülhet a végbélbe. Bár, ilyen apró eb még nem sok kárt tud tenni a csontban, viszont lefoglalja jó ideig :))
2011. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!