Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitol lehet hogy ivartalanitot...

Mitol lehet hogy ivartalanitott szuka kutyusom ma ahogy felallt bepisilt kicsit?

Figyelt kérdés
Szuka ivartalanitott kutyusom ma ahogy felallt,kicsit maga ala pisilt,varatlanul,aztan meg par csepp csepegett belole utana,es nyalta magat meg furcsat ult le.Delelott meg semmi baja nem volt,mostanaig sem,es most delutan is,vidam volt,jatszott,nem nez ki betegnek,de ez tortent.Nagyon megijjedtem es fel is hivtam az allatorvost,de azt mondta meg ne ijjedjek meg,lehet semmi baj,figyeljem es ha a kovetkezo napokban is ilyen lesz,vigyem el hozza,mert lehet vizelettartasi problema hormonalisan vagy hugyholyaggyulladas.Ettol nagyon megremultem,ha az van neki.Mi lesz,nagy baj?Legyszi ha vkinek volt ilyesmi a kutyajaval irjon,ki lehet kezelni,es mitol lehet?mi lehet egyeb?
2011. okt. 31. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínüleg vizelettartási problémája lesz. Van rá megfelelő gyógyszer, amivel el lehet mulasztani. Nem kell megijedned.
2011. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a leggyakoribb probléma ivartalanított szukáknál...van ahol rögtön jelentkezik van ahol később, nekem 8 ivartalanított szukám volt eddig (szinte mindet más doki műtötte) és 8 ból 6 nál jelentkezett 10-12 éves kora után 1 nél már a műtét után nemsokkal, szóval én csak 1 kutyánál úsztam ezt meg.

Van, hogy gyógyszerekkel kezelhető de nem minden esetben

2011. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne rémülj meg. Ha tényleg be-bepisil is, először egy vizelet vizsgálatot kell csinálni, ugyanis, ahogy a doki s mondta, ilyen esetekben nagyon gyakran simán egy húgyhólyag gyulladás a ludas. Az én kutyámnál is az volt tavaly nyáron. 10 hónaposan műtötték, 4 évig semmi, aztán bepisilt. Én is azt hittem inkontinencia, de kiderült,hogy nem. Gyógyszeres kezelésre elmúlt. A lényeg, hogy ne húzd az időt, mert minél később derül ki, hogy tényleg gyulladás, annál nehezebben lehet kiirtani a kórokozót. Pláne, ha esetleg e-colit nyaltatok be, az rohadt makacs kis dög tud lenni.
2011. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
ez lehet az ivartalanitás "mellékhatása", csak ugye erről nem tájékoztatnak a műtét előtt. azért csináltasd meg a műtétet, hogy megelőzd a betegségeket, de utána ha egy ilyen előfordul, gyógyszerezheted a kutyát.
2011. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, az ivartalanításnak lehetnek mellékhatásai. De egyáltalán nem gyakran. És most sem biztos, hogy ez történt. Nálam is mindenképpen ezt akarta anno bebeszélni egy doki, de nem hagytam magam, elmentem máshoz, aztán lám, igazam is lett. Kapott antibiotikumot, azóta sincs a világon semmi baj. Nem egy ismerősöm van, akinél nem 1 és nem 2 ivartalanított szuka van (és volt is), soha senkinél nem jelentkezett a műtétmellékhatásaként ez a probléma. De az ő ismeretségi körükben sem.
2011. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:

6 ivartalanított szukám van, egyiknél sincs ilyen gond. Mind felnőttként lett kipakolva.

Olyanról hallottam már, hogy nagyon fiatalon ivartalanított szukánál nem fejlődött ki rendesen az ivarszerve és ettől állandó inkontinenciával küzdött.

2011. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!