Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadűzésről, hogy tudom leszokt...

Vadűzésről, hogy tudom leszoktatni a kutyám?

Figyelt kérdés
Az a baj ha messze van tőlem és felugrik egy nyúl,már hiába kiabálok neki,nem tudom megállítani.

2011. okt. 31. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2011. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na ez jó kérdés.

A miénk terrier, retriever keverék és hiába engedelmes amúgy, ha lát valami izgalmasat ( fácán, nyúl, varjú stb.) akkor már rohan is.

2011. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Leszoktatni nem tudod, csak letiltani. Minél messzebb van a kutya, annál nehezebben megy a letiltás. Nekem ilyen esetben a behívás használ akár szóval, akár síppal. A behívás ugyanis az a parancs, amit nem tagadhat meg a kutya. A legjobb, ha abban a másodpercben reagálsz, ahogy a nyúl felugrik, és nem várod meg, hogy nagyon belelendüljön az üldözésbe. Érdemes a kutyát olyan távolságban tartani, ahol még működik a letiltás is. Ez a mi esetünkben olyan 20-30 méter, azon túl már inkább a behívást választom.
2011. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne legyen messze. Komolyan, bizonyos távolságról egyszerűen hívd vissza, ne hagyd elcsatangolni. Sőt, hosszú pórázt is rakhatsz rá, azt elég, ha húzza maga után a földön, te meg rálépsz gyorsan, ha meglátod, hogy nekiindul. Meg hát az általános engedelmesség, falkavezérség is javítgatásra szorul, ha figyelmen kívül hagyja a tiltásodat. Szóval összetett probléma, olvass falkavezérségről és vegyél hosszú pórázt.
2011. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na erre tökéletes egy elektromos nyakörv de azt mindenki fújjolja. Azzal megtanítható a kutya arra ,hogy a gazda keze bárhová elér,nem csak pórázhosszra.Nem kell sokszor használni csak amíg ez rögzül benne.Egy vadászvérű kutyának a vad olyan erős inger ami felülír sokéves behívásgyakorlást is.
2011. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vizsla.És hatalmas területeket szoktunk bejárni.Nagy futó tehát a 20-30 méter az neki nagyon közeli távolság.300-400 méterre is elmegy de mindig vissza jön a sípra kivéve akkor ha felugrik egy vad.
2011. okt. 31. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Az elektromos nyakörv sem megoldás mindenre, ha olyan erős a vadászösztön. Láttam én már olyan spánielt, aki minden csípésnél ugrott egyet, de tovább üldözte a vadat, ráadásul annak a hatósugara is véges. Mondjuk nem 20, hanem 200 méter. Ha kívül kerül rajta a kutya, akkor már hiába nyomkodod. Nekem az a szerencsém, hogy az enyém nem vadászkutya, minimális vadászösztönnel, ezért mindig vissza tudom hívni.
2011. nov. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem vizsla keverékeim vannak, nagyon szófogadóak, sétánál is mellettem, mögöttem jönnek. De ha egy nyúl felugrik, akkor nincs ami megállítsa őket. Ha elég gyors vagyok, és eléjük tudok ugrani, akkor nyertem, de legtöbbször mire rájuk mozdulnék már késő. Nagyon erős vadászösztönnel vannak megáldva, és biztos vannak radikális módszerek, amivel meg lehet őket állítani, de én ezt nem szívesen alkalmaznám. Így jobb híján megvárom amíg végeznek, és sétálunk tovább. Szerencsére pár perc, és vagy elérik a nyulat, vagy rájönnek, hogy úgysem érik utol.
2011. nov. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Interneten keresztül sehogy...! keress egy trénert...
2011. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig le kell tiltani a vadűzésről,mert egyszer egy vadász arrajár és kilövi a kutyát.
2011. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!