Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van rá módszer, hogy a foximat...

Van rá módszer, hogy a foximat leszoktassam a macskáim üldözéséről?

Figyelt kérdés
Egy 1,5 éves kan, foxterrier került hozzám az elmúlt héten, nagyon bájos, bár kissé önfelű kutyus. A legjobban az bánt, hogy a macskáim üldözéséről nem tudom leszoktatni.

2011. okt. 31. 22:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy 1,5 éves kan, foxterrier került hozzám az elmúlt héten, nagyon bájos, bár kissé önfelű kutyus. A legjobban az bánt, hogy a macskáim üldözéséről nem tudom leszoktatni.
2011. okt. 31. 22:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor rohan utánuk, egy műanyag palackkal, amiben kövek vannak, megdobod .Mondhatod azt is hozzá, hogy nem.

Ha ügyes vagy, csúzlival akár papírgalacsint is a fenekébe lőhetsz. Baja nem lesz, csak a kellemetlen élmény miatt le fog szokni a kergetésről.

2011. okt. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta,távolsági csapásokat mérjél rá:)

A lényeg hogy a büntetést ne tudja veled összefüggésbe hozni,csak magával a tevékenységgel.A saját kutyám nem tudtam sokáig leszoktatni a kukázásról,maximum arra az időre amíg nem voltam a közelben.Aztán eszembe jutottak az airsoft fegyvereim^^ -Először csak hogy tudjam mi vár a kutyára azért lábonlőttem magam,csíp de nem vészes- Elrejtőztem a kutya elől,és vártam hogy kukázzon aztán dirr a kufferba:) 3 alkalom és többet nem nyúlt hozzá,megjegyezte ha piszkálja a szemetest akkor egyszer csak jön a bünti,de nem tudja honnan így érdemes magát a tevékenységet hanyagolni.Jó erre a célra a csúzli,vizipisztoly,dobálás,elektromos nyakörv meg ilyesmik,de szerintem a leghatékonyabb egy olcsó airsoft puska mert azzal távolról és ami a legfontosabb elrejtőzve tudunk fegyelmezni ha már semmi más nem segít,és sajnos van egy-két ilyen szokásuk a házban tartott jószágoknak.

2011. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni a csúzlis módszert.Érzésem szerint persze a távolból kapcsolható elektromos nyakörv lenne a legjobb módszer.
2011. nov. 1. 10:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Van, keress egy tréner aki rehabilitációját is foglalkozik.

A tiltás önmagában kevés...

2011. nov. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Van, keress egy tréner aki rehabilitációval, viszonyrendezéssel is foglalkozik.

A tiltás önmagában kevés...

2011. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!