Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A furminator kefét rövid...

A furminator kefét rövid szőrű kutyákon is lehet használni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy lehet. Bár nekem rövid szőrű macskáim vannak, de nagyon szeretik az átfésülést, ami elég sok aljszőrzetet kihoz.
2011. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi az aljszőrzete.

Nekünk pl. staffordunk van és szinte semmit nem hoz ki a furminator belőle.

2011. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem is staffordom van :). Akkor ezek szerint erre a fajtára fölösleges pénzkidobás a furminator.

Nincs valami tipped szőrhullás ellen, előző?

2011. nov. 1. 11:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem sincs tippem.

Marad a napi seprés, de ha kétszer tenném akkor is lapátnyi szőrt szedhetnék össze...

2011. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! nekem is van furminatorom, és a francia buldogomon szoktam használni. nagyon szupin kiszedi a szőrt.valamint meleg vízzel fürdesd át,az is megindítja és elősegíti a vedlést.
2011. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én azért mertem javasolni (első), mert ártani nem árt és még ha sok szőrt nem is tud kiszedni (ki kéne próbálni) , legalább megmaszírozza a kutyus bőrét, fokozza a vérkeringést is.
2011. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:

Csak rövid szőrűn lehet használni. A hosszú szőr aljáig nem ér le.

Múltkor elmentünk kozmetikushoz és valami remekül kiszedte a whippetemből a vedlős szőrét. De tudok olcsóbb megoldást:

[link]

Lóvakarónak titulálják, de külföldön láttam kutyásboltban is.

Első alkalommal rosszul lettem, mikor a kutyám tenyésztője ajánlotta a következőt, de az is bevált: Használt, elkopott vasfűrész. Lazán végighúzom szőrirányban a testén és ömlik ki a vedlett szőr belőle.

2011. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát ettől a képtől én is rosszul lettem :). Nem vágta meg a kutyát fésülés közben?
2011. nov. 2. 11:48
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Nem kell rászorítani, csak lazán sepregetni vele a szőrét:)))
2011. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lizaa ***** válasza:

Nekem hosszú szőrű kutyám van, édesanyámnak rövid szőrű kutyája van. Mindkettőt furminátorral szoktam fésülni nagyon hasznos mind a kettő szőr minőségnél.

Szval a válaszom a kérdésedre: PERSZE :)

2011. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!