Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia lehet? Kutyám nagyon...

Babézia lehet? Kutyám nagyon furcsa.

Figyelt kérdés

Néhány napja nagyon furcsán viselkedik a kutya. Levert volt, kedvetlen és egész nap csak feküdt.

Már jobban van, de még mindig kedvetlen kissé.

Enni eszik rendesen, láza nincs, a széklete is rendben van. A vizelete még nem barnás, véres, és az inyje is normális szinű.

Nem hányt, nem megy a hasa. Kullancsot nem találtam benne, de attól még lehet hogy az? Hány nap lefolyása alatt lesz barna a vizelete, ha babéziára kellene gyanakodni?


2011. nov. 1. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a fene tudja. Javult a kedélyállapota, ami nemigen szokott nála előfordulni, de ettől függetlenül én nem zárnám ki. Szerintem biztos, ami fix adass neki egy Imizolt, abból különösebb gond nem lehet, viszont ha mégiscsak az, nagy bajt előzhetsz meg vele.
2011. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
Egyik babézia tünetes sem produlálta a kutyád. Akkor miért pont az lenne? Ha néhány napja levert volt, és babézia lenne, akkor már nem élne.
2011. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi Akteleki! Tévedtél, az állatorvis is megállapitotta hogy babéziás! És a babézia levertséggel kezdődik, na ennyit erről!
2011. nov. 2. 10:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocs, - Akiteki, szóval azért gyanakodtam arra, mert már volt h másik kutyámba is babéziával fertőzött kullancs volt, és a betegség akkor is így kezdődött és most egyből arra gyanakodtam és igazam lett!
2011. nov. 2. 10:52
 5/7 Akiteki ***** válasza:
Nem kezdődik levertséggel. Ahány kutya, annyi tünet. 3 kutyám volt babéziás, mindegyiknek más tünetei voltak.
2011. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem is 3 kutyám volt babézisás, és mindegyik azzal kezdődött. És most időben észrevettem ,és amikor elvittem állatorvoshoz, ő is megállapította.
2011. nov. 2. 13:42
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Nálunk az első vidám volt, játszott, semmi baja nem volt. Csak barnát pisilt.

A másik egyik nap bágyadt volt, másnapra meg lázgörcse lett.

A harmadiknak nem volt barna a vizelete, de olyan büdös, hogy ájuldoztam séta közben. Utána jött a láz.

Ha több napig lázas állapotban lenne, lehet hogy menthetetlen.

2011. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!