Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nekem való egy...

Szerintetek nekem való egy husky? 7-2-ig egyedül lenne mert suliban lennék minden oltást megkapna állatorvoshoz vinném csak szaporítótól de csak akkor ha szép helyen van nem egy putriban a kerítés 180cm. Napi minimum 1óra 3-szor futás vagy sétálás.

Figyelt kérdés
És megnézném hogy egézsséges-e. 26-m2 lenne a helye + egy 48m2-es garázs de ez csak felügyelettel. és állatorvosal megnézetném
2011. nov. 1. 11:38
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Akiteki te hol vetted a huskyaidat?
2011. nov. 2. 19:59
 32/43 Akiteki ***** válasza:
83%
Az első hármat ma már nem létező kennelekből. Egyet Izlandról. A többit magamnak csináltam:)))
2011. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Akiteki te személyesen nem ismersz husky tenyésztőt?
2011. nov. 3. 15:54
 34/43 Akiteki ***** válasza:
Az összes tenyésztőt ismerem az országban.
2011. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
És melyiket ajánlanád?
2011. nov. 4. 08:34
 36/43 Akiteki ***** válasza:
89%

Ehhez egy kicsit többet kellene tudni Rólad, hogy megfelelő kutyát ajánljak. Ezért írtam, hogy küldj mailt. Azt sem tudom, hogy kant vagy szukát szeretnél, mik a terveid vele, mennyit szánsz rá.

Ennek hiányában az alapítványnál nézz körül először: [link]

15-20 ezres kategóriát nem fogok ajánlani, annál jobban szeretem a huskykat, mint a szaporítókat támogassam.

2011. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:
13%

pár dolgot megjegyeznék mint volt husky tartó.

Egy huskynak soha nem leszel "gazdája, főnöke", max felületesen, mindig is arra fog törekedni, mikor kerüljön föléd, és ha ez megtörténik akkor vége, azt fog csinálni amit akar. most te komolyan 7 órát akarod egyedülhagyni a husky-t? vannak szomszédaitok? mert majd irkálnak szép leveleket, hogy kussoltassátok el a kutyát, én kaptam 2 uccával arréb is levelet, az elején nem tünt fel gondolom akkor kezdett el ugatni mikor elmentem dolgozni, aztán én is észrevettem és aztmondták, hogy abbahagyja, de nem így van. szökés. ha nem akar elszökni nem is fog. nekem 150cmeses kerités van és van olyan hely ahol kimászhat simán mert kerités mellett vannak dolgok, ez a tartás dolga h szeret ott lenni vagy nem, ha szeret nemfog kimenni, futás hát figy akik itt mondják, hogy bőven elég, hát akkor nem tudják milyen 1 huskyval. én biciklivel futtatom, régen sajnos volt egy csunya dolog, mikor vettem akkor is elvittem biciklizni, de csunyán felhorzsolta a talpát, begyogyúlt és azóta finomabban csinálom, és semmi baja, szval ha biciklizetni akarod ovatósan ha huzza a pórázt akkor rögtön állj le, ja igen amire kiakartam térni volt olyan nap, hogy 4 órát bicikilzem vele gyorsan hazamentem vele és ahogy levettem a pórázt össze vissza futkározott... nem wcre kellett mennie ha vki ezt akarja bebökni. egy husky tartása nagyon-nagyon fárasztó dolog, kezd vmi nyugisabb állattal, mondjuk németjuhász, de én beszélnék előtte tanácsadóval, elmondasz neki mindent erről, és elmondja milyen kutya való neked.

2011. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
0%

Akiteki

neked meg azt mondom, ha tényleg jót akarsz a kutyának, akkor nem hagyod 7 órát egyedül és többet kérdezni a sárctól, hogysmint

2011. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszi a sok választ! Végül úgy döntöttem hogy még most nem nekem való egy husky lehet engem is csak a szépsége bűvölt el... Jövő tavasztól egy német juhászunk lesz. Nagy koromban biztos lesz egy huskym. Azt meg hogy szenvedjen unalmába nem szeretném.
2011. dec. 2. 14:16
 40/43 anonim ***** válasza:

Ha a tied lesz a kutya akkor felejtsed el! Ugyanis a gazda feladata a törődés nevelés s tanítás! Ha nincs rá időd s egyedül hagyod akkor az neki rossz lesz. Sok pár azért vesz magához kutyát mert nem csak szeretnék, hanem közösen nevelik. Egy ahféle gyerekre felkészítő tréning.

Nagy felelősség egy kutya, hiszen engedelmességet, modort kell bele nevelni! Nem gyereknek való a kutya, vegyél macskát. Azok önállóbbak. Sok helyen tapasztaltam ahol gyerek kap állatot az mindig csak az elején jó, de később a szülőkre hárul...

De ha úgy is döntesz hogy kell neked akkor a tanév utolsó heteiben szerezz kutyát hogy a fiatalabb időszakában ott lehess mellette nyári szünetben.

Rengeteg mindenre kell nevelni tanítani s a tanításába a környezetetben élőket is bele kell vonnod.

Pl ha sétáltatod fogd úgy a pórázt hogy melletted sétáljon s ne össze vissza, ez sok kutyánál alapvető probléma. Ha úgy szoktatod akkor nagyobb korában póráz nélkül is melletted sétál. Parancsaidnak legyen engedelmes pl marad! ... Barátom nővére itt hagyta a neveletlen kutyát náluk xD az a baj hogy az csak kényeztetve volt, de nem nevelve s szemtelen.

Olvass utána a nevelés tanításnak, tudj meg minnél többet mielőtt hozzád kerül a kiskutya. Készülj fel rá!

22-Nő

2015. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!