Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanál tanyára?

Milyen kutyát ajánlanál tanyára?

Figyelt kérdés

Én sheltie-re gondoltam, de a kritériumok a következők:


1. Ne legyen nagy kutya.

2. Ne bántsa a csirkéket, miniatűr pónikat. (Ez NAGYON fontos, talán a legfontosabb.)

3. El tudjon jönni velem terepre ló mellett. (-> jó állóképessége legyen.)

4. A lakásba esetleg beengedném, de nap közben leginkább a telken lenne.

5. Legyen barátságos.



2011. nov. 1. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
berni pásztor, roti
2011. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Opheliac válasza:
Puli
2011. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Virág6 ***** válasza:
Csatlakozom.Puli.Van egy ismerősöm,van tanyájuk,nekik is puli van.Megmondom,nem nagyon mernék odamenni egyedűl.
2011. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a puli az jó választás lenne, egyik ismerősömnek is van kettő a háztáji állatokat nem bántja de aki beakarna menni a telekre annak neki mennek egyszer nyitva maradt a kapu és a postást elkapták a kutyák..meg mindenkit aki a házuk elött elment..elég sok büntetést is kaptak a kutyák miatt..


a pulinak jó a természete és szerintem egy tanyára tökéletes

2011. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A sheltie tökéletes :) nagyon jól elvan tanyán sőt...ott neki a legjobb. Teljesen jól kijön minden háziállattal, jó az állóképessége és simán gyalogol órákig sőt futni is nagyon sokáig tud...nálunk a nagyok már régen lefáradnak mikor a sheltiek még pörögnek.

Teljesen barátságos, pici gyerekekkel is viszont jelez ha valami zajt hall. szóval 100% ban tudom ajánlani és ha kell még terelni is tudja az állatokat :)

2011. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sheltie? Akkor már miért nem skót juhász??Egyáltalán nem nagyok.Az állatokat nem bántják,szeretnek a gazdájuk közelében lenni és imádnak minden embert :) bár nem épp egy házörző típus!Legalábbis általában.
2011. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Berni pásztor?? xD Nem egy családi nagy öleb kell ide!

Foxi, pumi, puli, mudi, bátorkodom mondani a kuvaszt de az nagytestű. Általában a terrierekre igazak ezek a dolgok, beagle (bár az egy nagy nulla mostanában, értelem és házőrzés terén) bár állítólag jó vadász kutya csak ne várj tőle sokat, pudelpointer, Anol szetter, Tacskó (abból inkább valami nagyobb termetűt válassz ha terepezni is akarsz vele), Cocker spániel van még sok kutya de nem sorolom fel mindet! :)

2011. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*angol szetter
2011. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Collie, sheltie, puli, border (ebbe nem vagyok biztos)!
2011. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Pulira én is gondoltam, de a szomszédnak volt, és az folyton ugatott, és nagyon idegesített már egy idő után.

11-02 08:57 - a terrierek azért nem jók, mert nagy részük hajlamos a csirkék és egyéb baromfik irtására.


A skót juhászkutya is nagyon szép, de én kifejezetten kicsi kutyát szeretnék. Bár lehet, hogy ha találok menhelyen megfelelő kutyát, akkor őt hozom el. Ha jól tudom, a Noénál pl. van gazdasági udvar, ha szépen megkérem őket, akkor biztosan megmondják, hogy melyik kutya csirke-kompatibilis. Cserébe hajlandó vagyok kompromisszumokra is. (Pl. nem baj, ha kikötés, hogy eljárnak megnézni a kutyát, de az sem, ha azt mondják, hogy a lakásba bejárós kutya legyen.)

2011. nov. 5. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!