Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a történetről? Jogos volt menhelyre küldeni, majd elaltatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Volt a házunkban egy pasasnak egy kutyája,aki állandóan ugatott.Nem tudom,milyen fajta volt,de nagyobb testű.A család nagyon szerette a kutyát,de néhány szomszéd,aki ki nem álhatta a kutya folyamatos ugatását,feljelentették.

Kezdetben a rendőrség nem csinált semmit,de a háklis öregúr (mert ő jelentette fel),nem hagyta annyiban az ügyet:elment a jegyző rokonához (!),aki aztán elintézte,hogy a kutyát menhelyre vigyék,mert a tisztelt rokona nem lehet nyugton a saját lakásában.

Az addig oké is,hogy neveljék meg a kutyát,mert nem köteles senki eltűrni a saját lakásában az ugatását+ van ebrendelet is.

De a jegyző állítólag el is altatatta a kutyát,azt nem tudom,hogy hogyan.

Vélemények? Hasonló eset?

Csak értelmes válaszokat kérek! Köszönöm!

Amúgy a történet egyik résztvevőjét sem ismerem,mert az öreg már elköltözött onnét meg a család is!


2011. nov. 1. 19:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Mármint arra céloztam,hogy mit lehetett volna tenni?

Mert az elaltatás azért túlzás volt sztem csak e miatt...

2011. nov. 1. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem volt helyes a kutyát elküldeni,de menhelyen nem altatják el jó esetbe csak gyepmesteri telepeken van altatás.megnevelni elajándékozni,elvinni valaki más ismerőshőz/rokonhoz a kutyát.
2011. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:

A jegyző nem intézi el az altatást.

A család meg ha tényleg szerette a kutyáját, akkor nem egy menhelyre vágta be, hanem keresett neki másik gazdát.

2011. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sztm a következő történt.

Szomszédok többször szóltak a kutya miatt. Öregúr esetleg jelentette a dolgot a jegyzőnél, aki egy kellemetlen látogatást tett a családnál. A család mérges lett az öregúrra, tele lett a hócipője a kutyával, és bevágták a közeli sintértelepre az ebet.

Gondolták, megkeverik a kakit, az öreget befeketítik a szomszédok előtt, rákenik az egész dolgot.


Jegyző, ha megfelelő körülmények között tartják, nem vehet el kutyát. (Esetleg feljelentést tehet a bíróságon, és egy kis büntit kaphat a gazdi - de nem ismerem a jogi procedúrát)

Menhelyen nem altatnak el kutyát, csak sintértelepen.

2011. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Én ellene vagyok minden elaltatásnak ,hasonlónak

kivéve ha beteg lenne a kutya anyira hogy csak szenved

itt valmi hibádzik

én állatvédő vagyok

az emberek tehetnek róla ha a kutya nem úgy viselkedik ahogy kéne és ezért nem a kutyát kéne büntetni

Ha meg senki akkor mindenki k.ussoljon mert mindenki szokott néha kiabálni stb.

2011. nov. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!