Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért vannak ilyen emberek?...

Mért vannak ilyen emberek? Büntetés törvény?

Figyelt kérdés
Nem értem az embereket minek kell annyi kutya kölyköt gyártani ma nézegettem az expresszt amstaff hirdetésekből 600nál is több van persze mellette pitbullból még 200 és azt sem tudják már milyen kutyáik vannak egyáltalán, vagy így könnyebb eladni hogy ez is meg az is? A másik a mini yorkie mini csivava mini havanese lesz mini német dog is?? Minek kell kitalálni ilyen agyon szaporított "kutyákat" mert most lehet sértő meg szemét beszólás de genetikailag nullák :( Elszomorít komolyan amikor ezeket olvasom van is egy két ilyen kutyás "ismerősöm" (párszor találkoztam velük a kutyómmal nem elég hogy felvették h jajj szegény kutya) még meg is voltak arról győződve hogy az valóban mini yorkie... Amstaffom van 4 hónapos egy rohadt szaporítótól most csesszen le bárki ezért de ilyen nyomoréknál szar körülmények között nem akartam otthagyni. Szoktam segíteni menhelyeknek is viszek nekik tápot pokrócot múltkor 10liter hipót és szomorúan megye be bármely menhelyre mert látom ahogy néznek a kutyók várják a simogatást látszik a szemükben hogy nagyon nem jó nekik ott :S Nincs bajom azzal sem ha valaki 100000 fölött vesz kutyát nyílván annak nemlesz baja mint a yorkiknak akik persze minik.Ítéljen el bárki azért mert vettem 20000ért egy kutyát egy mocskos pénzéhes szeméttől na de ez a kutya odabújt hozzám és el nem ment mellőlem onnantól, lehet h lesznek betegségei de kifizetek rá minden állatorvosí költséget mert szeretem. Valaha be lehet tiltani a szaporítást??? Mert már nagyon elegem van belőlük! Én pedig ivartalaníttatni fogom az enyémet ahogy eléri a fél éves kort nekem nem kell kiskutya de idegbajt kapok azoktól akik megkérdezik ha felnő nem akarom-e pároztatni?Fujj.. nem lehet tenni valamit h ezeket a nyomorékokat büntessék meg???
2011. nov. 2. 00:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi hosszúra sikerült, ha meg van benne helyes írási vagy szóköz probléma az azért van mert sikerült beleborítani a laptopba egy pohár kólát :DD
2011. nov. 2. 00:53
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

- ha nem hoznák el az ilyen kiskutyákat (még szánalomból se)

- ha sok orvos nem tartana még mindig ott, hogy a kutya egyszer szüljön

- ha elterjedne az ivartalanítás

- ha a gazdik nem-ragaszkodnának inkább valamihez ami úgy néz ki mint egy adott fajta egyede hanem a keverékeknek is lenne megbecsülése és a menhelyre is gondolnának mikor kiskutyát keresnek.

és még sok sok ha...

én nem sok változást jósolok az elkövetkező 10-15 évben

2011. nov. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen jó én is elhoztam de nem tudtam otthagyni és nem is az volt bennem h 20000ért nekem kutya kell de így alakult bánom h kiadtam érte pénzt de mégse bánom annyira mert imádom :D viszont ma találkoztam 2 érdekes amstaffnak eladott kutyussal az egyik inkább argentin dog keverék volt a másikra azt mondta a csaj hogy pitbull de ne agyaljon már senki egy agár fejű valamivel h az pit persze aaz mert tigriscsíkos.. az enyém is tudom csk fajtajellegű keverék mert nincs törzskönyve de azért valóban amstaff és nem egy vizslakeverék :D meert olyat is láttam... :D voltam elegem staffik közt imádom őőket:D
2011. nov. 2. 01:11
 4/12 A kérdező kommentje:
De mért nem tesz senki semmit ez ellen? Rájöttem én is úgy mond "támogattam" egy kö.sögöt de nem tudtam a kutyut otthagyni... talán még nem is az a legnagyobb baj amikor csinálnak egy felesleges almot az is krva nagy bajde amikor sz.r körülmények között vannak tartva mikor az anyakutya láncra verve, sárban fetrengenek a kölykök nincsenek oltva nincs fedél a fejük felett ha meg nem tudja őket eladni mennek a patakba vagy akárhova... fujj felkötném mindet ezekből a féreg emberekből!!!44
2011. nov. 2. 01:16
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

valójában a legnagyobb kárt az egyalmos gazdik okozzák...ők vannak a legtöbben a kőkeményen vett szaporítók szám szerint ehhez képest elhanyagolhatóak.

A gond az, hogy sokan sajnálják meg ezeket a kicsiket és fizetnek értük pénzt ezzel támogatva azt aki létrehozta az almot.

2011. nov. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem van is ilyen egyalmos ismerősöm legszívesebben "felrúgtam" volna de hiába mondtam neki h nemkell meg minek a bichon havanese volt ami ideggyenge is sztem mert minden kutyától fél a kölyke az is idegbeteg mert a hangosabb zajoktól kimenekül a világból is meg bepisil és szintén fél minden kutyától... minek ilyen kutya??
2011. nov. 2. 01:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezelőtt a kutyám előtt tacsi keverékem volt imádtam olyan trükköket tudott olyan leleményes volt h ajajj :D de nagyon okos volt sztem sohasem lesz többet olyan kutyám.. 5 éves korában is azt kérdezgették h hány hónapos 3? :D Mindig kölöknek nézték kajla volt a füle tacsi lába volt a farka is törött volt kicsit a szeme se állt jól de én úgy imádtam ahogy volt! Szóval nekem aztán semmi bajom a keverékekkel!
2011. nov. 2. 01:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is kiakadok amikor meglátom hogy a beagle, a német juhász, a yorki,labrador, vizsla, westi és az amstaffból mennyi hirdetés van!

És egy fajtából van kb 10-13 oldal, és minden alomba van 7-8 kutya... és ez csak egy weboldal.

Nem is beszélve a menhelyekről!

Az utóbbi években nagyon megszaporodtak a szaporítók száma, és a beagle talán a leg túl szaporitottabb, már menhelyen is van belőlók egy csomó, mert köylökkorukban olyan tipikus cuki pofa, és a sok buta ember megveszi és amikor megnő akkor rájön hogy ez nem plüsskutyus, hanem sétáltatni kell stb és egyszerüen kidobja!

Szörnyű, én is büntetném. És csak kennelszámmal engedélyezett kutyákat lehetne tenyészteni, és aki szukát akar venni annak vagy ivartalanitási kötelezttséget íratnék alá, vagy pedig büntetném a szaporitását, csak ez lehetetlen! A törvény sz@rik ránk is, nem hogy a kutyákra!

2011. nov. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehát te is látod, hogy te magad is kifizetted azt, hogy a szaporító újabb almot hozzon le. Ezt törvényileg nem lehet szabályozni, csak a keresleti oldalról lehetne megfogni a problémát. De amíg minden alomból elad néhányat 20-30 ezerért, addig mindig lesz következő alom is, hiszen igény van rá, és bevétel van belőle.


Igen, lehet, hogy a te imádott kiskutyád is patakba fulladt volna, de ha az egész alom így járt volna, akkor valószínűleg a következő alomnál már elgondolkodik, hogy kell-e, és ha azokból sincs egy fillér bevétel sem, akkor azutáni alom talán már nem lesz. De amíg mindig van valaki, aki megveszi ezeket a kutyákat, addig mindig lesz aki "legyártja" őket.

2011. nov. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyen egyalmos ismerösöm nekem is van sajnos... nagy kutyás vagyok és sokat is foglalkozok velük és az a bizonyos ismerösöm elsö kutyusnak vet egy ,,Boxert,, magának és persze szaporitotol mimástol és eljöt az idö hogy ivartalanitani akarta a kutyát de elöte eletni kell montam hol halot ekora hülyeséget nem kell azt eletni ...hát az orvos monta neki mondom akor hülye az orvosod mert nem kell eletni ! ere micsinál meugrata a kutyát és lett 6-7 kiskutya...a pláne csak az hogy az anya mégcsek nemis igazi boxer kicsi a fajtához képest és ltni hogy keverék...visle boxeres jeleget de nema az és továb szaporitoták...a másik meg rokonom falusi van egy keverék szukája nagyon aranyos okos kutya csak látszik hogy csak van megszökik és persze mindig elik a kölykeit meg agyoncsapják ha megtalálják...az emberi butaság határtalananyi a buta ember hogy az már fáj és azt birom a legjobban hogy mindig olyanok a legokosabbak akiknek fogalmuk sincs a dolgokrol... Én 23 vagyok de volt anyi eszem hogy ivartalanitsam a kutyáim 3 van egy francia bulldog , egy keverék mert szeretem azokat is ök ivartalanitva vannak és egy staffibull ö nincs ivartalanitva egyrészt mertmég kicsi és ött versenyeztetem és egyzser kell kifizetni a mütétet nem töbször és ezel roszat nem teszünk söt ezel is csökentve van a nemkivánt szaporulat ....bár ne lenne a nyi csölátásu ember
2011. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!