Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik kicsit öregebb kutyát...

Akik kicsit öregebb kutyát fogadtak örökbe? Gyoran megszokta nálatok? Nem akart elszökni?

Figyelt kérdés

Mi jól kijövünk a kutyussal,de egy nagy baj van vele meg akar szökni!Pedig szinte minden nap megy sétálni a kutyus

ezzel nincs gond!Rendesen kap enni,a teraszon alhat,éjjel kennelbe csukom,de akkor alszik,reggel az az első,hogy kiengedem!Mégis le akar lépni!:( Ma is egy harcot vívtam vele amikor ki akatam menni biccel,már leszálltam és megrángattam a szörét a nyakánál és lenyomtam a földre és mondtam neki,hogy nem,nem,nem....


2011. nov. 2. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivatalanított? Kan, szuka? Mennyi idős milyen fajta, ha keverék mekkora testű, milyen fajta lehet benne?
2011. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Labrador-retriver,szuka,még nem ívartalanított,de szándékozzuk ívartalanítani
2011. nov. 2. 18:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Idősebb kutyánál mindig több idő kialakítani a ragaszkodást. Az enyém 8 évesen került hozzám, több mint fél év után éreztem azt hogy megnyugodott és megtalálta a helyét. Előtte se volt vele probléma, de bárkivel elment volna, neki minden mindegy volt, mindenhol elvolt, de érezni lehet rajta a bizonytalanságot, hogy mindig "várta" a változást, a menést, az elhagyást.

Idő és szeretet kell, rendszeresség, míg rájön hogy ez itt az új és állandó otthona. Sajnos azok a kutyák akik már megélték az elhagyást, azokban talán mindig ott lesz, hogy jaj lehet hogy többé megint nem látom...

Tényleg csak azt tudom tanácsolni hogy vigyetek rendszerességet az életetekbe, és foglalkozz vele sokat, de ne "rajongj" érte, legyél vele mindig következetes, neveld, tanítsd, dicsérd és szid ha kell. Érezz hogy ide tartozik, és hogy a viselkedése igen is számít valakinek és következményekkel jár.

2011. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,jó volt olvasni a soraidat!

Szeretjük a kutyust,ugyanakkor én igen is következetes vagyok vele,nem csak mizimázi!Az elöző gazdija nem elhagyta,elajándékozta,ez is elhagyásnak számít a kutyánál?

Iskolába megy a lány,egyetemre,nem akarja,hogy a kutya egész nap maga legyen otthon!A szülei is sokat dolgoznak!

Ez a kutyus is elmenne szerintem bárkivel,gondolom még annyira nem ragaszkodik hozzánk!

2011. nov. 2. 20:34
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy ivartalanítás segítene ezen?Vagy a szukáknál annyira nem számít?
2011. nov. 2. 20:35
 6/6 A kérdező kommentje:
De mindenképp ivartalanítjuk!Még véletlenül sem szeretném,hogy vemhes maradjon!
2011. nov. 2. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!