Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme van annak hogy...

Mi értelme van annak hogy valaki úgy tart kutyát hogy láncra veri?

Figyelt kérdés

Hisz a házat nem tudja őrizni semmi..

Mi értelme van?

Ez nem számít állatkínzásnak?


2011. nov. 2. 21:32
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
16%

"láncra veri" szerintem ez csúnya fogalmazás.

Vannak, akik azért "verik láncra" mert különben elszökik, vagy kárt tesz a kertben.

Viszont aki úgy köti ki, hogy a lánc nagyon minimális mozgást enged neki, akkor szerintem az már állatkínzás.

2011. nov. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
52%
Ez az egész úgy ahogy van állatkínzás. Ha azt akarja hogy ne rongálja a kertet akkor kerítse el. Mert így a házat nem fogja tudni rendesen őrizni ha korlátozva van a mozgás. Szökés esetén a kaput be lehet csukni.
2011. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

most nem azért de te szivesen élnéd életed nagy részét egy darab láncon??


Meg az én kutyámat azért akarták elaltatni mert felásta az udvart,most minden nap 1,5-2 órát sétál és semmi baj nincs vele..

2011. nov. 2. 21:40
 4/57 anonim ***** válasza:
62%
Az emberek barmok ... az állattartási kultura itthon a béka segge alatt. Bele se gondol a hülyéje, hogy egy érző lényt kínoz élete végéig.
2011. nov. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
68%
Én büntetném az ilyet - még akkor is, ha a kutya rongálja a kertet, vagy megszökik (találnék rá más megoldást.)
2011. nov. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

De a kutya nem rongálná a kertet ha húzná a p**ját és elvinné sétálni..

zuhogott az eső én akkor is vittem a kutyáimat ezek meg pff

2011. nov. 3. 11:06
 7/57 anonim ***** válasza:
51%
Elvileg meg van határozva az állatvédelmi tv-ben, hogy hány méteresnek kell lennie a láncnak, és akkor nem állatkínzás. Én se értem, de ez a törvény. Én is viszem napi kétszer a kerti kutyákat is sétálni, ha kint vannak leginkább alszanak, vagy ácsingóznak be a meleg szobába. Nekem még az is fura, hogy totál ki van csapva a kertbe, az enyémek éjszaka bent vannak, így affelől is nyugodt vagyok, hogy nekik nem esik bántódásuk odakint, meg abban is biztos vagyok, hogyha a kertbe be is jön valaki, a lakás ajtón már nem jut be, az tuti.
2011. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
69%

Mert ez a szokás.Törvény nem tiltja, ha megvan az ól és nemtudom hányméter lánc.

Csengő helyett jó ,meg hozzátartozik a kerthez mint a tetőhöz az ereszcsatorna. Kerítés drága mulatság arra nem telik egy lánc megvan 2ezerből.Van akiknek ez így teljesen rendben van.Kb ennyi.

2011. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
komolyan ez Magyar ország??
2011. nov. 4. 22:11
 10/57 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen embereket én is kikötném egy láncra!!!! De legalább lehetne egy olyan törvény büntessék meg a kutyát meg vegyék el tőle és ne tarthasson kutyát, jó pár évig!
2011. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!