Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Nem sokára kiköltözünk egy tanyára, és szeretnénk egy kutyát. Olyan fajta kéne, aki jól őrzi a házat, de nem kell attól félnünk, h lefolytja az állatokat, vagy átmegy a szomszédba "garázdálkodni". Én a border collira gondoltam, de azt nem tom milyen házőrző. Help. Egyéb fajták és tippek is jöhetnek. Köszi.
2011. nov. 2. 23:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszi. leonbergi??
2011. nov. 3. 10:45
 12/16 anonim ***** válasza:

Golden, spániel, ezek se nem házőrzők, se nem terelőkutyák.

Olyan kutyát nem fogsz találni, ami mindkét feladatot ellátja, vagy max. ha borzasztó nagy mázlid van. Nem véletlenül tenyésztettek több fajtát az emberek, egyik erre volt jó, másik arra. A komondor őrzi a tanyát, a puli tereli a jószágot, nem véletlenül nem akarták egy kutyába forrasztani ezeket. Válaszd ki, hogy melyik feladat a fontosabb, és arra vegyél kutyát.

Egyébként ha házőrzés alatt a jelzést érted, arra minden kutya jó. A vadidegeneket biztosan jelezni fogja akármelyik, de a legtöbbje biztos, hogy nem fogja elijeszteni, megtámadni meg pláne.

2011. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Spániel tuti nem, őket inkább lakásban/házban szokták tartani, vadázkutyák, nem alkalmasak házőrzésre, miénk imádja az embereket, rohan oda hozzájuk...Leonbergi az jó viszont, jó házörző, szép és a családot imádja, legalábbis amelyiket én ismerem.
2011. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Németjuhász, leonbergi.

Ezt a két kutyát tudom ajánlani.

A Border Collie nem őrizne...

2011. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A német juhász meg a leonbergi meg nem terelne :)
2011. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Lizaa ***** válasza:

Tisztázzunk valamit! A labrador leonbergi beagle meg mit tudom én miket soroltatok fel az mióta jó házőrző? mióta jó terelő kutya?


Kedves Kérdező!

Valami juhászkutyát ajánlanék. Puli, pumi, mudi, belga juhászok (4 típusa van), német juhász (bár a genetikai állománya eléggé rossz sajnos) aussie kelpie vagy más juhászkutyák. Kivéve azok a juhászkutyák akik Anglia vagy környékéről származnak hiszen azokból nem lesz jó házőrző mert ott nem volt farkas amitől meg kellett volna védeni a nyájat.


Bár a terelést nem lehet pár nap alatt megtanulni ez egy komoly munka. Jó kennelből kell választanod kutyát (ahol már a szülők is terelnek, és van ösztön próbájuk) és utána még tanítani kell a kölyök kutyát.


Sok sikert :)



ui: nem akartam megbántani senkit, csak hirtelen megláttam ezt a sok ökörséget :D mérges lettem de elnézést kérek érte

2011. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!