Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya etetése. (olcsó-drága...

Kiskutya etetése. (olcsó-drága, jó-rossz) Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés

Lett egy kiskutyám. Vizsla anyuka, kétséges apuka (talán labrador).

Mivel etessem, ha az ár nagyon is számít, de azért természetesen egészségesnek szeretném tudni.


Kb. 2 hónapos (pontosan nem tudni)


Most bolti tehéntejet kap és Lidl-is sima konzervet. A vizébe kamillateát keverek.

Száraz tápot nem eszi még meg (legalábbis amit vettem, az nem kell neki). A kiflicsücsköt is csak rágcsálja, de aztán otthagyja.

Mikor miből mennyit kell, hogy kapjon?


2011. nov. 3. 02:49
 1/7 Akiteki ***** válasza:
54%

2 hónaposan tehéntejet meg kiflicsücsköt kap enni???

Már több mint egy hónapja ennie kellene normális kaját.

Nem Lidl szójakonzervet, hanem kutyának való minőségi tápot.

2011. nov. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Adtam egy zöld jelet, de nem ilyen választ várok, hanem valami konstruktívabbat.

Mivel írtam, hogy az ár nagyon is számít, ezért gondolhatod, hogy a prémium tápot nem fogom megvenni. (Még a fiamnak sem tudom a minőségi kaját megvenni...)

2011. nov. 3. 07:26
 3/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy felejtsd el a tejet, a kamillát meg a konzervet.

Ha nem a legjobb tápot adod, akkor legalább valami középkategóriásat. Mondjuk Happy Dog. (Bár egy prémium tápból veszel 15 kilót 15 ezerért, az 2 hónapra elég neki. A Happy kb. a félbe kerül és úgy másfél hónapig lesz elég)

Ráöntesz forró vizet, megvárod míg kihűl és megszívja magát. 3-4 napig így add, aztán csökkentsd a vizet és újabb 3-4 nap múlva el is hagyhatod. Szokjon hozzá a rágáshoz.

Sima normál friss vizet adj neki.

Remélem az oltásokra azért lesz pénzetek.

2011. nov. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
Ja és mindezt napi 3x, kb. 10-15 dekát.
2011. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Konzerv a legkevésbé költséghatékony étel amit adhatsz neki. Tulképp nagyon drága vizet kap, némi húsipari maradékkal. Válassz egy középkategóriás tápot, Joserából, Britből lehet venni egész jó áron nagy kiszerelést és van amikor vannak akciók is. Most vettem 20 kiló Joserát 11 ezer forintért, ebből a 16 kilós és 30 kilós kutyáimat legalább másfél hónapig etetem majd.

A tehéntej is csak pénzkidobás, többet árt, mint használ.

2011. nov. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém anno kapott "no name" tápot is,mert van sok jó minőségű szójamentes táp, aminek ugyan nincs nagy neve, de fel lehet rajta nevelni egy kutyát tisztességesen. Például a fressnapf saját márkás termékei is jók. Ilyen teszkóba kapható tápokkal ne foglalkozz, mert nem éri meg az árát, meg kell tanulni, hogy kutyatápot állateledel boltban kell venni. Sok helyen van kimérés is, pár száz forint fél kiló táp, ami elég ahhoz hogy kipróbáld. A kicsinek mindig nedvesítsd meg a tápot, és legyen előtte több helyen víz. A tej és konzerv nem jó, és drága is, mert sokszor megy tőle a kölykök hasa.


Főzni is lehet neki, nálunk mai napig ez megy 50%-ban. Rizs/tészta-hús/belsőség-zöldség/gyümölcs-olaj de semmi fűszer. Ez akkor olcsóbb, ha egyébként is főz valaki otthon, mert akkor csak el kell venni egy kicsit a kutyának a nyersanyagokból. Ha a kutya nem akar megenni valamit néha nem árt felmelegíteni, mert akkor szívesebben elfogadja.


A jól kifőtt disznó/marha csont nagyon jó játék és segít elősegíteni a rágást.


Fontos, akár milyen váltást is tervezel, fokozatosan tedd, és napi 3X étkezés, de vigyázz, hogy ne etesd túl. Amire figyelj, semmi csoki, semmi nagyon fűszeres. Ha van kérdésed, nyugodtan írj privátban.

2011. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem megfogadni a tanácsokat.
2011. nov. 4. 03:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!