Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos kan njuhászo...

Adrienne28 kérdése:

Van egy 7 hónapos kan njuhászom, hoztunk mellé egy 8 hete szuka njuhászt. Hogy szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés
A fiú játékos ám még ő is gyerek. Szeretne játszani a kicsivel de a kicsi még fél. Megtörtént az első bemutatkozás ami nem volt nagy dolog. A nagy szagolgatta ám izgatottságában bepisilt ( gyakori szokása). Ezután letettem a kicsit és az csak nyüszített és remegett. Mi legyen a következő lépés a harmónia fenntarásához szerintetek?
2011. nov. 3. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Ne engedd össze egy ideig őket. Elég gyenge idegrendszerű szukát szereztél.

Kan-szuka....... szaporítani fogsz?

2011. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem szaporítás céljából került ide. Az összeengedés kimerül egyenlőre abban hogy kimegyek vele időnként és próbálom a nagyot a helyzethez szoktatni.Most is kint voltunk.Letettem az ölemből a kicsit és a nagy a lábával próbálta forgatni.Ezt persze nem hagytam és felvettem a kicsi a nagyot meg lefektettem és lenyomtam a földre.Ém így szoktam gyakorolni a falkavezér szerepét időről időre.
2011. nov. 3. 09:41
 3/13 A kérdező kommentje:
Az idegrendszre nem hiszem hogy gyenge.Tegnap este fél 9 kor került ide és csak me reggel mutattam be neki a nagyot.Még minket sem szokott meg annyira bár utánnam már jön és farkát csóválja.Tegnap lett leválasztva.Az anyja nagyon nyugodt természetű.Az gazdája elmondása szerint nem nagyon lehet felhúzni csak ha illetéktelen a behatoló.
2011. nov. 3. 09:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kicsit ne kapkodd fel, megerősíted benne, hogy félnie kell. Simogasd, nyugtatgasd, hogy nincs mitől tartania. Ketten próbálkozzatok az összebarátkoztatással. Egy, aki a kicsi mellett van, a másik pedig a nagyot fogja vissza, ha szükség van rá.
2011. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Nálam ilyen gond soha sem volt!! Mivel Én vagyok a falkavezér, így kérlek ha azt mondom marad.. akkor marad! És nem ugrál, pacsizza a másik kutyát, hanem türelmesen várja hogy most mi lesz! De nem vagyunk egyformák...


Nálam sosem nyüszített egy kölyök sem ://

2011. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem felkapni kell, hanem az idősebb kutyát lefektetni a kicsi elé és nem engedni, hogy mancsozza. Tűrje el, hogy a kicsi felbátorodik és elkezdi szagolgatni. A szagolgatást a nagyobbnak is engedd, de fekve eleinte.
2011. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A szagolgatás fektetve is megtörtént.Úgy nincs semmi baj.A kicsi is megnyalta a nagyot és vissza is.Csak a nagy egy kis idő után bepörög és játszana(szerintem). Még a nagy is kölyök ezért gondoltam hogy könnyebb. Mikor a nagy került hozzám volt egy 2 éves boxerem.Azzal könnyebb dolgom volt.Azokat könnyen össze szoktattam.A boxerem amúgy szuka volt.

Ő könnyen vette a kis kutya érkezését. Lehet tényleg csak játékról van szó a kanom részéről???

2011. nov. 3. 11:39
 8/13 A kérdező kommentje:
Na csak hogy tisztán lássunk...A kiskutya nem nyüszít nállam sem.Az éjszakát először töltötte az anyja nélkül és nem volt semi gond.Nem nyüszített nem volt gondja.Bent van még a lakásban csak akkor nyüszített amikor a nagy bedurvult és akkor sem "keserves sírás" volt csak egy nyüsszentés és elindult vissza a lakásba. Megnézném,hogy ki lenne jó falkavezér ha nem kutyakiképző vagy tenyésztő, és csak annyit foglalkozik a kutyusokkal mint én...Napi szinten jut rájuk időm de csak 3 óra délután.Hobbi kutya nem más.A boxerem kiváló kutya volt, nem volt vele bajom...tehát nemhiszem,hogy rossz gazda lennék vagy rossz falkavezér....Én itt tanácsokat kérni szeretnék nem lekezelő választ hogy Ő milyen....Remélem ezt figyelembe véve tanácsot adtok és nem kioktattok...Viszont olvastam itt már kedves és jó választ...Azt nagyon köszönöm...Próbálkozom...1-2 hónapig ajámlotta a párom hogy legyen bent a kutya és fojamatosan szoktassam...Ja ő valamikor tenyésztette a njuhászokat.Tehát nem vagyunk kezdők csa kíváncsi vagyok más véleményére is mivel mi mindíg csak nagyokat hoztunk.Most fordított a helyzet.De köszönöm a választ...
2011. nov. 3. 12:08
 9/13 A kérdező kommentje:
Na ennél többhelyesírási hibával sem írtam még...Elnézést...:-)))
2011. nov. 3. 12:09
 10/13 anonim ***** válasza:
A Boxerrel mi lett ? :O
2011. nov. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!