Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyámat...

Hogyan tudnám a kutyámat nyakörvhöz szoktatni?

Figyelt kérdés

Szóval, egy szálkásszőrű tacskóról van szó, lassan 2 éves, de eddig amikor próbáltuk, nem igazán akarta elfogadni a nyakörvet.

Szeretnénk párszor elvinni sétálni, vagy akár ide a közeli tréning pályára, de ezt ugye nyakörv és póráz nélkül elég nehézkes.

Eddig amikor próbáltuk rátenni a nyakörvet, végül is hagyta, hogy a nyakára tegyük, de utána 1-2 percig próbálta levenni, majd utána lefeküdt és meredten nézett maga elé. Ilyenkor nem hajlandó se enni se inni, és még a kedvenc játéka sem érdekli.

Próbáltunk "szakszerűen" eljárni, tehát jutalmaztuk dícsértük amiért hagyta, hogy rákerüljön, de valahogy utána mégse viseli el.


Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni?

Rá lehet azért valahogy szoktatni, hogy viselje el, vagy inkább próbáljuk meg a hámot?


2011. nov. 3. 09:54
 1/7 Adrienne28 ***** válasza:
Nekem egy 7 hónapos njuhászom van.mikor először rátettem mindent elkövetett hogy leszedje.A következőket tettem: Megmutattam neki, szagoltaa, rátettem dícsértem levettem.Majd játszottunk a nyakörvvel.Valahogy meg kéne barátkoztatni vele,hogy ismerje.Majd ha már nem vesz róla tudomást jöhet a póráz.Mi rátettük, összekötöttük és aháán hagytuk és fogócskáztunk vele.Ezt többször játszottuk el.1 hónap alatt kijutottunk az utcára és márszépen sétál laza pórázzal láb mellett.
2011. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A nyakörv ráadásával nincs is gond, csak mint írtam, utána ilyen módon megváltozik... már-már olyan mintha depressziós lenne, pedig amúgy egy kis boldogság-gombóc jószág.
2011. nov. 3. 10:17
 3/7 Adrienne28 ***** válasza:
Próbáld meg nagyon lazán rátenni hogy érezze nem korlát csupán segítség a nyakörv. Én sem az ellenkezés miatt írtam hogy játszva tedd rá.Nekem sem ellenkezett csak mikor rajta volt megváltozott...nekem így......De szerint mint az emberek minden kutya máshogy dolgozza fel...
2011. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, idő közben sikerült meggyőznöm, hogy nem rossz dolog a nyakörv, és gond nélkül viselte pár órán keresztül.

Akkor is én vettem le róla, pihentetésképp.

Az egész szoktatási procedúra kb. 10 percbe és egy szelet sajtba került... :D

2011. nov. 3. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Először csak otthon tedd rá néhány percre, és az idötartamot fokozatosan növeld. (közben próbáld meg elterelni róla a figyelmét). ha bent megszokta a nyakörvet, jöhet a póráz. lazán legyen rajta, és ugyanezen az elven szoktasd mint a nyakorvet. aztán ha megszokta, mehettek ki sétálni. kint az enyém is egész máshogyan viselkedett, bár vele nem volt gond nyakörvvel
2011. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2011. nov. 5. 11:21
 7/7 Adrienne28 ***** válasza:
Igen...Sajt...na azért a én kutyáim is bármit megtesznek...Valamiér jobban szeretik mint a jutalomfalatkákat...
2011. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!