Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hasznos trükköket...

Milyen hasznos trükköket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5 hónapos kan goldim. Már sokat tanultunk együtt, szerintem nagyon okos kutya. Kombinálom a hang és a kézi parancsot is és így már tud kérésre: ülni, pacsit adni, feküdni, a helyére menni, odajönni hozzám, oda menni ahova kérem, bemenni a helyére, ugatni, és nagyjából egy helyben maradni, nagyjából visszahozni dolgokat. :) De kezdő kutyatartó vok és nem tudom h esetleg tudnátok-e vmi hasznosat még ajánlani amit megtanulhatnánk.


2011. nov. 3. 19:06
 1/6 anonim válasza:

Ha 5 hónapos és ezeket már mind tudja, akkor le a kalappal.:)

De vidd el sétálni gyakran, hogy szokja a pórázt és a többi kutyát, így azt is eltudod kerülni, hogyha esetleg elmész vele valamerre, ne húzzon ide-oda az utcán :D

2011. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát amennyire tellik mondjuk úszás?A goldik ha megvannak rá tanítva akkor kiválóan úsznak.Vagy esetleg a kapd el a farkad képletesen értve.Gyakorlatilag mindent megtanítottál neki amit lehet.Vagy ha esetleg van sulyos látássérült a családba akkor majd nagyobb korába kíváló vakvezető lehet.

Esetleg hempergés,nem megrág a cipőket.Kapásból ennyit tudtam

2011. nov. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már voltunk sétálni, úgy h jött velünk barátosném és az ő kutyusa is. Nagyon jól viselkedett úh megbíztam benne és elengedtem. Körülöttünk maradt kb 10 méteres körön belül. Más kutyákkal szembe nem agresszív, sőt ha szólok neki akk visszafogott. Imád sétálni és azóta én is. :)

Az úszás nagyon jó ötlet!!! Jövőre mindenképp elmegyünk vhova! Próbáltam tanítani h az almát tegye a vödörbe de inkább elrágta. :) Édesszájú mint a gazdija. :)

2011. nov. 3. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben rengeteg szuper trükk van :)


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2011. nov. 3. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Border collie-m meg egy Keverékem...A Keverékem 4 hónapos ezeket tudja: Ül,fekszik,kúszik,hempereg,ineget(egy vagy két lábbal),pacsit,gyere ide,helyedre,szomorkodik,hozd ide,ugat,anya(azt kell mormognia),nem szabad,harapd meg,ugordát a karikát,keresd meg(Most tanulja és a nővérem még a vérrel próbálkozik.) A Border Colliem 2 éves és ezeket tudja: Hempereg

Tolat

Ül

Fekszik

Keresd meg

Körbe

Fel

Ülve pitizz

Ötöst

Pacsit

Puszit

Hozd ide

Vidd ki

Ellenőrzés-neki kell támaszkodnia valaminek és átnézem.

Lábhoz

Helyedre

Nem a tiéd!

Zacké

Mama-azt kell mondania,hogy mama.

Ugass

Ugorj

Hopp

Gyere ide

Menj oda!

Menj körbe!

Hajol

Fog

Érint

X-x-be kell raknia a lábait.

Puff!

Lábnál

Fogd meg a farkad!

Köt

Húz

Áss

Húzz egy lapot!

Szégyelld magad!

Létra/mászóka(fel kell rajta mennie)

Segíts(védj meg)

Fogd meg/kapd el(pl.: legyet )

Jobb,Bal(amelyiket kérem azt a lábát adja)

Integess


Valamelyiket válaszd ki ebből. Amúgy 4 kutyám van... Ezen megtalálod a kutyáim összes trükkjét: [link]

2012. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!