Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya távoltartása, hogyan?

Kan kutya távoltartása, hogyan?

Figyelt kérdés

Halihó! Az alap szituáció az lenne, hogy közös az udvarunk egy másik családdal. Nekik van egy kan kutyájuk, aki egyébként az utcán még életében nem volt sétáltatás céljából, oltva sincsen. Egy jó ideig még a kis udvarából se engedték ki, de ahogy nekünk meglett a kutyánk, nekik is szokásukká vált, szerintem egyébként külön a mi szórakoztatásunkra, ugyanis nekünk feltett szándékunk a saját kutyánkat távol tartani az övéktől. Egyrészt mert oltatlan, másrészt meg nem kéne, hogy megcsinálja.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy van-e valamilyen szag/illat, bio termék, ami távol tarthat egy kan kutyát? Baromi idegesítő, hogy tavasszal, nyáron és kora ősszel állandóan hugyfoltok tarkítják a cserepeimet, képtelen vagyok fűszernövényeket termeszteni, a szabadba ültetett hortenziám tönkrement, a tárkonyom szanaszét sárgult, mert rendszeresen ott végezte a dolgát. Főzni meg végképp nem volt gusztusom belőle, úgyhogy gyakorlatilag dísznek volt. Szívesen venném, ha tudna valaki javaslattal élni, bántani nem akarom a kutyát, mert nem tehet róla, hogy ilyen gazdái vannak. Kerítés nehezen kivitelezhető, mivel biztosítanunk kell számukra a helyet, hogyha kocsi menne be hátra.

Bocsánat, terjengős lett, előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 4. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdésnek valahol bejelenteném, hogy oltatlan a kutya, és szabadon mászkál.
2011. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valakinek ivartalanítani kéne a kutyáját.
2011. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem a helyi jegyzőnek jelentsd be. Azért is, mert nincs oltva, és azért is, mert átjár a te területedre.
2011. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A mi kutyánk valószínűleg ivartalanítva lesz, de ettől függetlenül továbbra sem szeretném, hogy érintkezzenek. Azért keresek alternatív megoldásokat, olyanokat, amiben elég az én közreműködésem, mert attól tartok, hogy ha valamilyen formában alájuk fűtök, akkor az az én kutyámon fog lecsapódni. Ismerem őket, higgyétek el, hogy képesek lennének megmérgezni. Más kérdés, hogy baltával mennék nekik és az lenne az utolsó napjuk, ez csak részben orvosolná a fájdalmamat. Tudom jól, hogy ezért meg is bírságolhatják őket, de annak ellenére, hogy ők a szemét, állatkínzó (mert szerintem az ilyen állattartás kínzás), törvénysértő parasztok, mégis az én kezem van megkötve, ha jót akarok magamnak! És a kutyámnak!

2011. nov. 4. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Láthatatlan kerítés. Elektromos nyakörv az ő kutyájukra és ha megközeíti a határvonalat, akor megcsípi.
2011. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!