Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani az...

Hogy lehet megtanítani az angol cocker spánielemnek, hogy láb mellett jöjjön?

Figyelt kérdés
Jártam vele kutyaiskolába is, de nem sokat használt. Állandóan rángatja a pórázt, és ha sikerül is láb mellett jönnie akkor is csak pár percig megy neki.
2011. nov. 4. 09:39
 1/5 Akiteki ***** válasza:
Nem jó tanuló voltál a kutyaiskolában. Itt a hiba.
2011. nov. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyus?

Mennyit gyakoroltátok a sulin kívül? Gondolom a lábhoz parancsot használtátok jutifalattal kombinálva, ugye?

2011. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Másfél éves, és csak egy fél évig jártunk kutyaoviba. Itthon is szoktam vele gyakorolni, de nem olyan intenzíven mint az oviban. Nekem azt mondták, hogy úgy kell megtanítani neki, hogy láb mellett jöjjön, hogy amikor másfele akar menni meghúzom a pórázt, de jutalom falatot nem említettek. Különben minden más parancsot nagyon rendesen teljesít csak ez az egy nem megy neki.
2011. nov. 4. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi most járunk kutyaoviba és nekünk tök máshogy tanítják.

Fogod a pórázt bal kezedben (ugye azon az oldalon van a kutya is), jobb kezedben pedig jutifalat (én párizsit adok neki felkockázva, imádja). Szólsz neki, hogy lábhoz és lehajolsz hozzá, adod neki a jutifalatot. Ezt folyamatosan csinálod séta közben. Nem fog húzni, mert a jutifalat fogja érdekelni (jó esetben), ill. ezzel megtanulja a lábhoz parancsot is.

Nemtom mennyi idő lesz, amíg megtanulja, az enyém még nagyon kajla :) De azért vannak már most is olyan séták, amikor nem cikázik minden fele, hanem egész szépen jön mellettem jutifalat nélkül is :)

2011. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. :) majd kipróbáljuk.:D
2011. nov. 4. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!