Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a különbség ezek...

Mi lehet a különbség ezek között? (táp)

Figyelt kérdés

Ma gondolta, hogy veszek valami újfajta tápot a kutyáknak, hogy ne tescosat egyenek. 3 fajtát láttam, egyik Porcijó Floki

[link]


A másik kettőnek nem tudom a nevét.


A három közül az egyik 20% nyers fehérjét tartalmaz, ebből 400-500 g-ot kell adni a kutyának, a másik kettő pedig 18% nyersfehérjét tartalmaz, ezekből pedig 350-400 g-ot ír.

Mindegyik 1800-1900 Ft/ 10 kg.

Szerintetek melyiket vegyem meg?


Tudom, hogy megérné jobb minőségűt venni, de a szüleim még ott tartanak, hogy a kutya házőrzésre van, jó neki a maradék is stb. Szóval a tápot csak nagy nehezen úgy tudtam kikönyörögni, hogy a felét kifizetem az ösztöndíjamból.

De emellett kapnak naponta disznó "alkatrészeket", főzve :)


2011. nov. 4. 12:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Egy vizsla keverékről és egy rövidszőrű magyar vizsláról lenne szó.
2011. nov. 4. 12:12
 2/9 Akiteki ***** válasza:
Ezek közül egyiket sem. Jobban jár a maradékkal, mint hogy ilyen hulladékokkal mérgezd.
2011. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp tápot akarsz venni, akkor inkább vegyél prémium tápot nekik.

Nem a royal caninra gondolok, hanem vannak mások is, amiket 6000ért már megtudsz venni.

Nem tudom mennyi az ösztöndíjad, de ha valóban tápot szeretnél adni nekik, akkor én ajánlom a Britet, Profine. Ezek prémium tápok és egyik sem drága.

Régen én is olyanokkal etettem a kutyámat, amiket most felsoroltál, nem is rajongott a tápokért. Most viszont ezeket falja. :) Szebben is néz ki.

Ha pedig nem tudod egyik tápot sem megvenni, akkor maradj valóban a házikosztnál. Pl. farhát, nyak, stb. főzve, tésztával. Azzal még mindig jobb eledelt nyújtasz a kutyának, mint a tescoban kapható vackokkal. Hidd el nekem.

2011. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Drágábbat nem tudok venni :/
2011. nov. 4. 13:29
 5/9 Akiteki ***** válasza:
Akkor maradjon a házikoszt. Abban legalább tudod, hogy mi van.
2011. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy viszonylag jó minőségű táp és nem is túl drága: [link]
2011. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De vidékre a házhoz szállítással már még drágább lenne, és nincs ismerősöm, aki innen rendelne, hogy össze tudnánk fogni együtt :(
2011. nov. 4. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is magyar vizsláim vannak, és tapasztalatból mondom, hogy némelyiknek igencsak nem mindegy, hogy mit kap enni. Vagy jó minőségű tápot veszel, vagy etetsz hússal, rizzsel, maradékokkal.


Kicsit kutakodni kell, de jó tápot jó áron bárhol lehet kapni. De amiket felsoroltál tényleg nem érnek sokat....

2011. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetertek Akitekivel, inkabb a hazi koszt, mint a porcijo, azt meg disznonak sem adnam. Egyszer probaltuk ki, napokig tarto hasmenes volt az eredmeny, onnantol kezdve az en szuleim is azt mondtak, inkabb megveszik a premium tapot, mert ezekbe a szarokba meg belehal a kutya.

Keressetek olyant, amiben nincs szoja.

2011. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!