Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ha egy 10 hónapos...

Szerintetek ha egy 10 hónapos bullmasztiff kan kutyát ivartalaníttatok az befolyásolni fogja a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a nagytestű kutyák 3 éves korukig fejlődnek, vagyis a kamaszkor végééig. Tehát ha ivartalaníttatom őt most, akkor fenn áll annak a veszélye, hogy nem fejlődik ki olyan szépen a teste, mint ahogy ivarosan fejlődne? Eddig nem szerettem volna ivartalanítani, de mostanában egyre jobban érzem szükségét, ahogy "férfiasodik" a kicsike... Egy állatotthonban élünk, ahol a kutyusok jönnek-mennek, így hiába vannak ivartalanítva a sajátjaim a "kísértés" mindig fenn áll.
2011. nov. 4. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a növekedési hormonnak nincs köze a nemi hormonokhoz :)


Amúgy én vagyok a 4 hónapos bullmaci gazdija, aki szégyen szemre még nem válaszolt neked e-mailben :)

Van msn címed?

2011. nov. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem al le a fejlodese.
2011. nov. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:
Ha már megnézi a csajokat, akkor kifejlődtek az ivarszervei. Attól szoktak óvni az orvosok, hogy esetleg a nemi szervek maradnak vissza a fejlődésben és előfordulhat inkontinencia. De az is inkább szukáknál. Nyugodtan el lehet vinni.
2011. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sőt, inkább azt szokták mondani hogy az ivartalanított kutya valamivel nagyobb lesz. Ez nem tudom mennyire igaz, mindenesetre súlyra mindenképp, amennyiben nem figyelsz rá oda, mivel ivartalanított állatoknál jellemző hogy a nemi vágy megszűnése miatt zabálni kezdenek.
2011. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az én Kongóm most is zabál :)))

Hát a csajokat már nézegeti bőven, ezért is döntöttem így, nem szeretném, hogy eldurvúljon a helyzet...

Hát igen, igen!!!!! Még mindig nem válaszoltál nekem emailben pedig nagyon várom már:) Sajnos msn címem nicsen, nem nagyon lenne időm már használni.

2011. nov. 4. 16:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Igyekszem igyekszem :)

Ha más nem, majd részletekbe elküldöm. :)


Ivartalanítási akció van dec.6-ig! Csomó pesti doki van, aki csatlakozott :)


[link]


10500Ft a 25 kg feletti kan kutyák ivartalanítása most, chip pedig 2500Ft regisztrálással együtt!

2011. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát a növekedést nem befolyásolja, de 1-1,5 éves koráig nem ajánlott!!
2011. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért nem ajánlott 1-1,5 éves koráig? Nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok az okára.

Én mindenhol 6-8 hónapos kort olvasok... Nekünk az állatorvosunk is azt mondta, hogy az a legideálisabb..

2011. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tényleg, miért nem indokolt másfél éves koráig? Kérlek indokold is meg, így is nehéz a döntés. :)
2011. nov. 4. 20:31
 10/10 anonim ***** válasza:
en tobb helyen is olvastam, hogy azert mert akkor lesz teljesen ivarérett. persze lehet hogy tevedek..
2011. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!