Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csodálokozik sok "kutyat...

Miért csodálokozik sok "kutyatartó", aki póráz és szájkosár nélkül sétáltatja a veszélyes kutyákat, játszótér közelében pl. , ha utána meg jól orrba rúgják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek és a normális kutyatartóknak!

Aztán meg azzal jönnek hogy még ő töri el az én kezem meg ver meg mert bántottam a kutyáját!

És ha megtámad valakit? Amúgy meg őt lehetne feljelenteni!!!


2011. nov. 4. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a legtöbb gazda meg tudja ítélni, hogy a kutyája mennyire veszélyes. Meglátásod szerint melyik kutya számít veszélyesnek? Az a fajta, amit a média harci kutyának nevez?

Ha a kutya nem támadt rád, csak sétált a gazdájával mégis mi jogon rúgod orrba? Ha az enyémmel tetted volna ugyanezt én sem reagáltam volna másképp.

2011. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom miért csodálkoznak.

Amúgy elmesélnéd a konkrét sztorit?

Szerencsére én még nem láttam játszótér közelében veszélyes kutyát póráz nélkül sétálni. De én nem merném orrba rúgni sem,mert ha veszélyes leharapja még a lábam is.

2011. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
86%
Mi alapján titulálnak az embereke veszélyesnek egy kutyát??
2011. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
86%
Ok nélkül nem rúgunk a kutyába, s egy agresszív kutyánál a fizikai erőszak csak ront!!
2011. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
84%

Sem neked, sem neki nincs joga az önbíráskodásra.

Ha ilyet észlesz, közterületesnek kell szólni és ő intézkedik.

Amúgy honnan veszed, hogy veszélyes? Konkrét fajtára gondolsz? Vagy történt esetleg támadás, aminek következtében orrba rúgtad a kutyát? Mert általánosságban azt lehet elmondani, hogy póráz nélkül nem lehet kutyát sétáltatni, a szájkosár csak bizonyos fajoknál kell - ha jól tudom.

2011. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 A kérdező kommentje:

De mondtam,hogy akinek nem inge,ne vegye magára!

Amúgy a történet az volt,hogy a kislányomat vittem egy játszótérre.Beszélgettem a barátnőmmel,erre a semmiből egy pasas neveletlen kutyája (persze se póráz se szájkosár nem volt a kutyán!) odarohant vicsorogva és morogva a lányomhoz.Ha nem kapom fel,meg is harapja.

De a kutya fognyomai meg is maradtak.A pasas fel lett jelentve,meg is nyertem a pert.

Akkor nem bántottam azt a kutyát,de ha legközelebb egy ugyanilyen morogva és vicsorogva közeledik a gyerekem felé,lerúgom a fejét az biztos!!!

2011. nov. 4. 14:03
 7/102 anonim ***** válasza:
91%
Erőszak nem megoldás, egyrészt nem a kutya tehet róla, hanem a gazdája, mert nem nevelte meg, másrészt, ha fizikai bántalmazást alkalmazol azzal még jobban ingerled a kutyát.
2011. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 A kérdező kommentje:

Amúgy az orrba rúgás lett volna a következő,de a gazdája volt olyan szíves és elrángatta onnét!

Ha nem teszi meg,akkor a lányomat tépi szét vajon?

2011. nov. 4. 14:07
 9/102 anonim ***** válasza:
66%

Már bocs,de azért rúgtad orrba a kutyát,mert "és ha megtámad valakit?" Szegény kutya jámborul sétálgat,te meg oda rohansz és orrba rúgod? Rád kéne póráz és szájkosár!!!!!! Mert veszélyes vagy!!!! Ok nélkül támadsz!!!!


Amúgy meg nem a kutya a hibás, a gazda dolga,hogy pórázt adjon rá és ne sétáltassa a játszótéren. Szóval nem a kutyát kell bántani. Pedig nekem kisgyerekem van, mégse mondom azt,hogy de jól tetted!

2011. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 Akiteki ***** válasza:
90%

Kissé ellentmondásos a történet:

"Ha nem kapom fel,meg is harapja.

De a kutya fognyomai meg is maradtak."

Akkor most megharapta vagy sem?

Én sem vagyok híve a póráz nélküli sétának közterületen, de ha valaki megrúgná a kutyámat, akkor vér folyna, az biztos. Mondjuk az enyémek senkire nem morognak, még ha bottal ütik sem. Na az ilyeneket szokták először elverni.

2011. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!