Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csodálokozik sok "kutyat...

Miért csodálokozik sok "kutyatartó", aki póráz és szájkosár nélkül sétáltatja a veszélyes kutyákat, játszótér közelében pl. , ha utána meg jól orrba rúgják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek és a normális kutyatartóknak!

Aztán meg azzal jönnek hogy még ő töri el az én kezem meg ver meg mert bántottam a kutyáját!

És ha megtámad valakit? Amúgy meg őt lehetne feljelenteni!!!


2011. nov. 4. 13:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen esetben nem lehet azt nézni, hogy a kutya rosszul van nevelve, hogy igazából nem ő a hibás. Sajnos tényleg vannak elrontott kutyák (a sajátomat igyekszem jól nevelni, nagyon szeretem), de ha vele történne, hogy a gyerekemet akarja bántani egy kutya, én sem nézném, hogy ki hibája az, hogy agresszív lett-a gyerekemet védeném, azzal 162 centimmel ami jutott.
2011. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/102 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen igazad van. Én is simán lerúgom másnak az agresszív kutyáját a kutyámról - gyerekem még nincs, de vele se járnék el másképp. Mondjuk a felkapás nem a legjobb megoldás, inkább eléálnék és úgy védeném be. És ezt egy póráz és szájkosár nélkül sétáltató mondja.
2011. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/102 anonim ***** válasza:
86%

Ha pert nyertél, akkor minimum hónapokkal ezelőtt történt a dolog és még elégtételt is szereztél.

Csak én nem értem, hogy akkor minek kell itt hőbörögni?

2011. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/102 anonim ***** válasza:
83%
Itt szó se volt agresszív kutyáról. Itt "veszélyes" kutyáról volt szó - gondolom a kinézete/fajtája/színe stb alapján. A kettő nem összekeverendő. Láttam már agresszív bischont - és érdekes rájuk senki nem mondja h veszélyes kutya, és húú, meg jaj.
2011. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
Bocs ez utóbbi stornó - utána jöttek a válaszok hogy megírtam és csak 20 perc után küldtem el. Bocsi mégegyszer.
2011. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 A kérdező kommentje:

A kutya konkrétan nem harapta meg,de majdnem,a fogai megkarcolták elég rendesen a kezét és az arcát a lányomnak.Ha tényleg megharapja,szerintem már nem is biztos,hogy élne.Voltak látható nyomai a sérülésknek,orvosi látlelet,úgyhogy az ipsét joggal jelentettem fel.

A kutya egyébként előtte már harapott meg valakit,csak az előző nem jelentette fel,de kitudódott.A kutyát egyébként meg már elaltatták,a tulaj meg lefizethette a gatyáját.


Egyébként én meg azt nem értem,hogy miért kell nektek hőbörögni!Én nem azt mondtam,hogy az ártatlan kutyákat kell bántani,Akiteki meg pláne ne vegye magára,tőle kaptam már egypár hasznos választ.

De azt senki se várja el szerintem,hogy valaki egy ilyen szó nélkül tűrjön el!!!

2011. nov. 4. 14:20
 17/102 anonim ***** válasza:
77%

De ZOLnak igaza van. Elégtételt vettél. Nem az itt lévők a ludasak ezért. Miért itt hőbörgsz??

(ez a része a storynak viszont h nem harapta meg csak megkarcolta a fogaival elég sánta, de mindegy)

2011. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
81%
Bocs de szerintem az agresszív bichon is veszélyes. Ha a kutyám nem tudná, hogy megvédem, hanem azt hinné neki kell megvédeni magát, szegény kis bichon lehet nem úszná meg épségben, aztán én lennék feljelentve. Szóval rám nézve igenis veszélyes egy agresszív csivava is.
2011. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 anonim ***** válasza:
Először azt akartam kérdezni, hogy hogyan tudod megállapítani egy póráz és szájkosár nélkül sétáló kutyáról, hogy veszélyes, de aztán láttam, hogy volt egy rossz élményed. Ilyen esetben én is felrúgnám a kutyát. De ha rossz élmények helyett jókat akarsz gyűjteni, akkor csatlakozz normális kutyásokhoz egy gyalogtúra erejéig és láthatsz jólnevelt kutyákat póráz és szájkosár nélkül. Velünk is szoktak kisgyerekes szülők sétálni, pedig néha akár 10-20 kutya is összejön.
2011. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/102 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a kérdezőt, hogy megijedt és félti a gyerekét. Ez jogos. Ki nem tenne így a helyében?

Ám magát az esetet nem értem teljesen, mert én úgy értelmezem hogy nem harapta meg a kislányt, de akkor mégis kiben maradt meg a foga nyoma? Benned kérdező?


Az a lényeg, hogy szerintem nem tudsz mit csinálni azon kívül hogy nagyon figyelsz a gyerekedre és ha legközelebb jön egy ilyen nagytestű kutya a közeletekbe póráz nélkül akkor már előre kiáltasz a gazdájának hogy legyen szives pórázra tenni. Legjobb esetben hallgat rád.

Viszont, azt élből ellenzem hogy te próbálj meg erőszakot alkalmazni. Mert ha valóban agresszív a kutya, te pedig hirtelen mozdulatot teszel felé, akkor abból nagyon nagy baj lehet. Mert azonnal rád fog támadni a kutya és esélyed sem lesz védekezni.

Ajánlom figyelmedbe ilyen esetekre a paprika sprayt. Jó nem épp humánus de ha valaki nagyon fél az agresszíven támadó kutyától ebben az esetben alkalmazhatod.

Másik dolog: ne neveld a lányod arra hogy féljen a kutyáktól. Néhány szülőnél elképedve látom hogy a saját félelmét ráragasztja a gyerkőcére is, és az én aranyos kis vérebemtől (aki mellesleg 5 kg és max. a macskákat kergeti de ha azok szembe fordulnak vele és fújtatnak rá akkor gyorsan ugrál rám föl--- tehát azonnal vegyem ölbe megvédendő célzattal) szó szerint retteg a gyerek és úgy remeg mint egy kocsonya, holott csak ott fut el mellette. És bizony ha parkos-erdős részen vagyok vele én sem adom rá a pórázt. De találkoztam már olyan emberrel is aki kioktatott hogy amennyiben nem adok rá szájkosarat, fel fog jelenteni---- mondom egy 5 kg-os normál méretű yorkshire terrier....

Szóval nagyon túlzásba viszi néhány ember.

És valóban ha ok nélkül akarnád bántani a kutyákat, akkor a gazdikkal is számolnod kell, mert nagyon sok helyen családtagnak számít a kutya. És egy családtagot nem engedünk bántani.

Én előbb törném el a lábát az illetőnek minthogy rúgna az enyém felé.


De megértem a te álláspontodat is, az erőszak kivételével.

2011. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!