Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csodálokozik sok "kutyat...

Miért csodálokozik sok "kutyatartó", aki póráz és szájkosár nélkül sétáltatja a veszélyes kutyákat, játszótér közelében pl. , ha utána meg jól orrba rúgják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek és a normális kutyatartóknak!

Aztán meg azzal jönnek hogy még ő töri el az én kezem meg ver meg mert bántottam a kutyáját!

És ha megtámad valakit? Amúgy meg őt lehetne feljelenteni!!!


2011. nov. 4. 13:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 anonim ***** válasza:
78%

Ezzel az orrba rúgással csak annyit érsz el, hogy a kutya megtámadhat téged, és másokat is. Meg ne engedd oda a gyerekedet a kutya közelébe és mond meg a kutya gazdájának, hogy vigye el a kutyát.

Meg a rúgással azért is pórul járhatsz, mert, ha egy csivavát rúgsz orrba, az elég komoly sérüléseket is szenvedhetsz. Nem, nem vagyok hülye, hogy ezt írtam, mivel te veszélyes KUTYÁT írtál, és nem veszélyes FAJTÁT. Így jogos is lenne az orrba rúgás, de ha viszont egy sétáló bullterrier csak úgy orrba rúgsz, az viszont már nem jogos. Mert attól, hogy Bullterrier, Pitbull, Amstaff, stb., attól még nem biztos, hogy veszélyes. Attól, mert cigányék ezeket használják kutyaviadalokon, attól még nem agresszív vadállatok ezek.

2011. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/102 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig nem értem, hogy hangulatkeltésen kívül mi a célja ennek a kérdésnek. Ha ilyen stílusban teszel fel kérdést, pláne ne csodálkozz, ha ugyanolyan stílusban kapod a válaszokat.

Szerencsére nem történt komolyabb a baj, a pert megnyerted, a kutyát elaltatták. Mi kéne még?

2011. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 A kérdező kommentje:

Semmi nem kellene,utolsó válaszoló.

De egyesek stílusa azért tényleg felháborító...micsoda dolog,hogy embert ölünk meg,mert egy válaszoló azt írta!

És azt meg már tisztáztuk,hogy nem bántjuk a jól nevelt és a gazdival szépen sétáló kutyusokat :)

2011. nov. 4. 16:29
 44/102 A kérdező kommentje:
Bár mondjuk az jól látszik,hogy a 14:40-es Úr/Kisasszony csak 55%-ban ad hasznos válaszokat.
2011. nov. 4. 16:31
 45/102 A kérdező kommentje:

És modnjuk mit kellett volna csinálnom szerinte?

Itt a lányom édes kicsi aranyos kutyuska,jó étvágyat?

2011. nov. 4. 16:33
 46/102 anonim ***** válasza:
75%
Mint írta, nem fölkapni kellett volna. Ugyanis mikor fölkaptad, akkor még jobban zsákmánynak tekintette a gyerekedet. Csak oda kellett volna ugranod a gyerek és a kutya közé és ordibálni vele, stb. Talán ha így tettél volna akkor a kislányod se sérült volna meg. Ugyanis a kutya nagy valószíséggel hirtelen megtorpant volna és lehet nem mert volna támadni, és a gazdája addigra oda ért volna.
2011. nov. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 Akiteki ***** válasza:

Elképzelek egy huszonéves 50 kilós kismamát, amint leordítja egy támadó kutya fejét.... Valahogy nem mindenki ilyen. Hosszú évek tanulása és beidegződése kell hozzá, hogy az ember így reagáljon és ne a szokásos "felkapomésfutok" módon.

Abban sem vagyok biztos, hogy minden kutyánál beválna ez a módszer.

2011. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
53%
Azért írtam még oda, hogy "stb=ésatöbbi". Ezt az ordibálást csak példának hoztam fel, hogy mit csinálhatott volna a gyereke felkapása helyett.
2011. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
70%

Amióta az eszemet tudom, kutyákkal vagyok körülvéve és azokkal foglalkozom. SOSEM harapott meg egy sem. Pedig nem tanította senki, h h kell velük viselkedni. Már 14 évesen kutyát mentettem.

Ha esetleg agresszívan közeledik egy kutya, tudom mit kell tenni. Nem tudom h honnan tudom, de tudom.


És amíg én képes vagyok ezt alkalmazni, addig más is legyen rá képes.


Kedves kérdező, tudom, h ezerszer leírták már, de a lehető leghülyébb dolgot cselekedted. Ha szerinted az altatás jogos volt, akkor eléggé beteg lelked lehet. Rossz kutya nincs, csak gazda. Az a kutya is, ha megfelelő környezetbe került volna, némi neveléssel és törődéssel csodálatos kutyává válhatott volna. De miattad nem kapta meg ezt a lehetőséget. Meg kellett halnia. Remélem szégyelled magad...


Ha valakit lelőnek egy fegyverrel, akkor se a fegyvergyártót veszik elő, hanem aki használta. Itt se a kutya volt a hibás, hanem a gazda.

2011. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 anonim ***** válasza:

Nyilván rossz nevelésben részesült a kutya vagy éppen egy össze-vissza szaporított ideggyenge példány volt. Ezt már nem tudjuk meg.

Szerintem viszont ok nélkül nem altatnak el állatot és nehogy már ezért még a kérdező legyen a hibás. Legyen hibás a gazdája, aki nem vitte el időben kiképzőhöz, iskolába, stb. A kérdező a gyereke életét mentette.


Egyébként emlékeztek pár hónapja arra a sztorira, amikor egy szamár vagy ló - már nem is tudom pontosan.. megölt egy embert? Kivizsgálták, karanténba rakták. Megállapították, hogy nem közveszélyes, így nem kellett elaltatni. A gazdája döntött úgy, hogy elaltatják. Ezzel csak azt akarom mondani, ha nem lett volna nyomós okuk arra, hogy elaltassák a kutyát, akkor nem altatják el és keresnek más megoldást!

2011. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!