Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csodálokozik sok "kutyat...

Miért csodálokozik sok "kutyatartó", aki póráz és szájkosár nélkül sétáltatja a veszélyes kutyákat, játszótér közelében pl. , ha utána meg jól orrba rúgják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek és a normális kutyatartóknak!

Aztán meg azzal jönnek hogy még ő töri el az én kezem meg ver meg mert bántottam a kutyáját!

És ha megtámad valakit? Amúgy meg őt lehetne feljelenteni!!!


2011. nov. 4. 13:50
 51/102 anonim ***** válasza:

Alexa, nem is altatták el a pónit!


Az ilyen karanténos megfigyeléseknél meg nagyon sok dolgot nem vesznek figyelembe. Alapvetően azt se, h az állatot kiszakítják a megszokott környezetéből, rácsok mögé zárják, idegenek vannak vele, stb. Szerinted nem viselkedik máshogy, mint szokott?

2011. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a vége az lett, hogy a tulajdonos úgy döntött, elaltatja, de nem is ez a lényeg...


De, persze hogy máshogy viselkedik.


Én nem tudom, minek-hogyan kell megfelelni egy ilyen környezetben/szituációban. Nyilván arra alkalmas emberek döntik ezt el és ők pontosan tudják mit-hogyan vizsgáljanak..

2011. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 anonim ***** válasza:
Hát nem utom miért csodálkozik bár tuttom már van rá törvény hogy a kutyát póráz nélkül tilos sétáltatni. Ismerem az esetet bár itt ahol én lakom itt már akkor is ők vannak megsértődve érte ha kiadod a gazdák útját. Egyszer egy gazda fel volt háborodva, hogy én milyen jogon ordibálok vele. Pedig még ő sétáltatta póráz nélkül a Német juhászát és az én Tacskómat szedte szét. És ő az égészet végig nézte. De bár a tacskóm szerencsére tól érte de 1 hétig kórházban volt és varrni is kelett.
2011. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 anonim ***** válasza:
17%

Mert ostobák azért csodálkoznak, és senki más nem létezik számukra csak ők. Nagyon jól tetted ,hogy megvédted a gyereked, a kutyák kiszámíthatatlan ösztönlények, a náluk kisebb gyereket meg igen gyakran zsákmánynak nézik,nemhiába van a kutyatámadások között sok kisgyerek akiket életre megnyomorítanak, megölnek! Ezért kötelező a póráz közterületen,amit sokkal szigorúbban kellene büntetni.

Nálam mindig van gázspray,vagy gázpisztoly,ha gyerekkel vagyok különösen figyelek, ha támadóan közelít egy kutya már a kezemben van ,ha elijesztési próbálkozás ellenére is közelít szájkosár nélkül és a gazdája nem képes behívni akkor lefújom, vagy rálövök egy patront.Nem fogom megvárni hogy szétharapdálja a gyereket vagy engem,utólag meg perelhetek de az nem adja vissza a gyermekem épségét.

2011. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/102 anonim ***** válasza:
26%
Gratulálok kérdező, csupán azért mert te felelőtlenül felkapkodod és veszélybe sodrod a saját gyerekedet még egy megnemértett állatot is megöletsz . Tudod egy kutya soha nem sodorná bajba a saját kölykét, és venné a fáradtságot, hogy megismerje a környezetét!
2011. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/102 anonim ***** válasza:
16%

Persze hogy felkapja ha rátámad a kutya! Komolyan nem értek itt egyeseket,akiknek egy rühes dög jobban számít mint egy gyerek. A kérdező pontosan leírta hogy a kutya morogva támadt és meg is kapta a gyerekét és póráz sem volt rajta!Én is felkaptam volna azonnal.

Normális szülő a saját gyerekével nem fog etológiai kisérleteket végezni egy nekitámadó kutyával,hogy hátha nem harapja meg próba szerencse alapon.

2011. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további értelmes válaszokat!

Igen,a kutyát szerintem a legjobban tették,hogy elaltatták,nehogy még valakit széttépjen!Annak semmi értelme nem lenne,ha a gazdája eddig le se tojta!Márpedig tuti nem nevelte meg az biztos.

És akkor már megint ott tartunk,hogy egy kutya élete egyeseknek még egy ilyen szituációkban is fontosabb!

És akkor a lányom ilyen alapon kinek ártott?

A kutyát pedig igenis jogos volt elaltatni még mielőtt egy újabb valakire támad,közveszélyes.Lehet,hogy neki is jobb lett,hogy megszabadult az idióta gazdájától.

Egyébként már mondtam hogy ezt a bíróság döntötte el és nem én!!!

2011. nov. 4. 19:11
 58/102 A kérdező kommentje:
Már megint egy állatot hasonlítgatunk az emberhez...
2011. nov. 4. 19:11
 59/102 A kérdező kommentje:

És kicsit sem szégyenlem magam!

Ez jogos volt,a gazdika az egész pert szépen kifizethette meg a többit is.

2011. nov. 4. 19:21
 60/102 A kérdező kommentje:

+a dolok ott kezdődik,hogy veszélyes és antiszocializált ebet nem sétáltatunk póráz és szájkosár nélkül (nem vagyok jogász és mégis tudom).

Én meg ki mertem tenni a lányommal a lábamat a házból?

Ha mást nem nézünk,ki követett el itt vajon szabálysértést???

2011. nov. 4. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!