Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csodálokozik sok "kutyat...

Miért csodálokozik sok "kutyatartó", aki póráz és szájkosár nélkül sétáltatja a veszélyes kutyákat, játszótér közelében pl. , ha utána meg jól orrba rúgják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek és a normális kutyatartóknak!

Aztán meg azzal jönnek hogy még ő töri el az én kezem meg ver meg mert bántottam a kutyáját!

És ha megtámad valakit? Amúgy meg őt lehetne feljelenteni!!!


2011. nov. 4. 13:50
 81/102 anonim ***** válasza:

Ok, neked az állatok fontosabbak az embereknél. Nekem nincs ezzel gondom, mindenki maga dönt.

Akkor fordítsuk meg a kérdést... Mit szòlnàl, ha egy ilyen veszélyes amstaff a te kutyàd életét veszélyeztetné?

2011. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/102 A kérdező kommentje:

Ha eltörnék e miatt a kezemet,feljelenthetném simán önbíráskodásért,erről ennyit.

Amúgy meg ma is mennék ki az udvarból,erre a csaj nagyba dumál,mellette egy kis fehér kutya.Először azt hittem nincs is rajta póráz,de szerencsére az volt.Elmentem mellette,rá se néztem a kutyára,erre morogva meg ugatva üldözőbe vett!Ha a gazdája nem rántja vissza,nem tudom megint mi lett volna.

Na,az ilyen gazdák ne csodálkozzanak,ha orrba rúgják a neveletlen ebjüket...

2011. nov. 6. 20:09
 83/102 anonim ***** válasza:
76%
Komolyan, nem lehet befejezni itt a hangulatkeltést és az uszítást??? Értelmetlen az egész. Ettől se az elaltatott(?) kutya gazdája, se a fehér szőrmóké nem fog elgondolkozni - ezeket neki kéne mondanod és nem itt kelteni a feszkót, álproblémákkal....
2011. nov. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/102 anonim ***** válasza:
100%

Ha eltörnék e miatt a kezemet,feljelenthetném simán önbíráskodásért,erről ennyit.

Amúgy meg ma is mennék ki az udvarból,erre a csaj nagyba dumál,mellette egy kis fehér kutya.Először azt hittem nincs is rajta póráz,de szerencsére az volt.Elmentem mellette,rá se néztem a kutyára,erre morogva meg ugatva üldözőbe vett!Ha a gazdája nem rántja vissza,nem tudom megint mi lett volna.

Na,az ilyen gazdák ne csodálkozzanak,ha orrba rúgják a neveletlen ebjüket...


Te egyszerűen utálod a kutyákat, ennyi. Ha orrba rúgod a kutyámat, én is feljelenthetlek önbíráskodásért, állatkínzásért, ne hidd, hogy nem. A pórázas kutya megugatott, a gazdája visszarántotta, de mégis megérdemelné a rugdosást? Ennyire korlátolt vagy?


Mit szòlnàl, ha egy ilyen veszélyes amstaff a te kutyàd életét veszélyeztetné?

--> ilyen veszélyes amsataff? Most már megint egy fajtát kell utálnunk? Szégyellje magát akkor mindenki, akinek ilyen van, nem pedig egy cukimuki csivavája?

2011. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/102 anonim ***** válasza:

Nem, elnéztem, félreértelmeztem...

bocsi


Természetesen nem kell az amstaffokat utálni

2011. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/102 anonim ***** válasza:
89%
Visszatérve az eredei problémához. Miért nem mentél oda kedves kérdező a cukimukifehétkutyus gazdájához és magyaráztad el neki, h ez egy kutyánál nem elfogadható viselkedés, tök mindegy, h mekkora? Menjen el inkább egy kutyasuliba, és akkor meglátja mekkora változáson esik majd át a kutyija. Mindezt nyugodt hangon. De neked ez nem megy, mert idegbeteg vagy, te felrúgni akarod a kutyát. Mikor nekem játszott a kutyám egy kb 15 év körüli kissrác elszaladt előtte és még ugrált is. A kutyám persze játéknak vette és vakkantva odaugrott. A kissrác meg nekiállt ugrálni. Szóltam a kutyának és odamentem a sráchoz, elmondtam neki h ez nem épp jó módszer. Mondta, h fél a kutyáktól. Elmagyaráztam, h akkor jó módszer, h odakiáltasz a gazdinak, h fogja már meg, mert félsz tőle, nem fog leküldeni a fenébe, hanem behívja a kutyát, leülteti és pórázra fogja. És akkor minden probléma megoldva.
2011. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/102 anonim ***** válasza:
van aki szereti a kutyákat és tudja hogy kell velük bánni van aki nem!!! ha nem tetszik amit sok kutyatartó csinál akkkor azoknaak szólj ne itt idegesíts mindenkt
2011. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/102 Szilvi & Argos ***** válasza:
57%

Pont ma volt egy sztorim.

Sétáltunk a parton, előttünk ment egy szuka, Argos utána eredt, de nem ment oda, csak tőlem jó messze követte. Beálltam egy fa mögé, nem hívtam Argost, hamar elkezdett keresni, bement az erdős részre, szaladgált, keresett. Füttyentettem kettőt, ekkor felém jött, és kis keresés után megtalált, nagy dicséret, stb.

Utána a szukával eltűntek, és jött szembe egy flexis kan német vizsla. Argos elindult, ismét elbújtam, hamar odajött, dicséret, mehetett tovább. A pasi valamit magyarázott, ezért Argit magam mellém rendeltem. Mikor odaértünk, a pasi elkezdte, hogy milyen magabiztosan viszem póráz nélkül, mikor a törvény pórázt ír elő, és különben is, két kan összeugrik, és szabadon lévő kutyát látva ő ideges lesz...:)))

Mondtam, hogy Argos-t visszahívtam, nem engedtem oda, mi baja van... ismét a törvénnyel jött. Mondtam, hogy pórázon nem lehet lemozgatni, egyébként már régi mende-monda, hogy két kan tuti verekedni fog, és talán nevelhetné a kutyáját, ha agresszív. Erre ő, hogy 15 éves befogadott kutya, stb...elköszöntem, de még mondta a magáét...:D

2011. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/102 anonim ***** válasza:
57%
Igaza volt ,mert tényleg póráz nélkül tilos kutyát elengedni,futtatón kívül belterületen. Lehet vitatkozni azon hogy tetszik-e a törvény nekünk ,igazságosnak tartjuk -e ,de illene betartani. Nekem a sok adó nem tetszik de nagyon nem,és igazságosnak sem tartom, de mégis befizetem...
2011. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/102 Szilvi & Argos ***** válasza:
55%

Kedves Utolsó!

Ez a Duna-parton történt, ahol nem fogom pórázon vinni a kutyámat. Különben hogy mozgathatnám le? Van a part végén egy kutyafuttatónak nevezett kutyakarám, tele akadályokkal, még egy labdát sem lehet eldobni benne normálisan.

Az mozgatja meg a kutyát, ha a futtatóig szabadon rohangál, a futtatóban akadályokat gyakorlunk, majd hazáig ismét szabadon séta. Ez 9 km szabad mozgás, rohangálás. Pórázon az életét is megunná, de én is.

Tegnap ismét megtalált a tegnapelőtti vizslás pasi:

Argos köztem és a szomszéd kislány közt sétált láb mellett...a vizsla pórázról őrjöngött, de a gazdi csak morgolódott. Megkérdeztem, hogy mi a probléma? Erre a pasi a pórázt emlegette. Mondtam neki, hogy mit pattog, hisz az ő kutyája póráz ellenére őrjöng, az enyém meg szabadon jön lábnál :D

Előtte meg két nő jött egy pórázos pincsivel. Argos a Duna mellett ment, nem is nézett rájuk, erre az egyik nő beszólt, hogy póráz kötelező, mások félnek a kutyától. Mondtam, hogy úgy nem lehet kimozgatni, nem is nézett rájuk. Csak pampogott. Továbbmentünk, és a mögöttünk láb mellett szabadon sétáló nj gazdinak is beszólt...közben a kis pincsi őrjöngött pórázon :) Visszakiáltottam, hogy az agresszív kutyájára meg szájkosár kötelező :))) Nem bírtam kihagyni :D

Azt hozzáteszem, hogy azt én is utálom, ha a kutya kilométerekről ront ránk, "csak játszik"...gazdi meg sehol. Ekkor én is kiosztom a gazdit. Alap, hogy pórázos kutyához nem engedem a sajátomat, és szabadon lévőhöz is csak akkor, ha már közelbe ért a gazdi, és látom, hogy nem lehet gond. Csak sajnos ez nem mindenki számára egyértelmű :(

Ja, a másik. Szintén tegnap, jött szemben egy pórázos malamut kan, akin látszik, hogy domináns, a gazdi is ismer látásból, de mindig megkérdezi, hogy az enyém fiú-e, és barátságos-e :O Na, Argos-t lefektettem láb mellé, de a pasi csak beengedi pórázostól a kutyám szájába a sajátját, aki szintén Argos :)

Akkor kérdezte, hogy lány? Mondom, hogy még mindig kan!

Akkor elvitte.

Tehát ha direkt jelzem, hogy NEM kívánom odaengedni, de a másik mégis odaengedi a sajátját, akkor elborul az agyam

2011. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!