Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A farkas mennyire hasonlít...

A farkas mennyire hasonlít viselkedésben, jelzésben a kutyához?

Figyelt kérdés

Volt a Tv ben farkasokról szó, van egy ember, aki farkasokat tart, és neveli őket, azokkal forgatnak filmet.

Azt mondta, a farkas, van amelyik vicsorog, és kimutatja a fogát, az a alázatos, és a domináns amelyik, nem Márm,int, ha ilyen harc van.

De, kutyáknál úgy tudom, ha kimutatja a fogát, az ilyen agresszió.

Akkor eltérőek a jelzéseik?

Vagy rosszul tudom?


2011. nov. 4. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van, csak kicsit árnyaltabb a helyzet. Amelyik kutya vicsorog, az nem teljesen magabiztos. Nem az igazi dominánsok sajátja a vicsorgás. Az igazi domináns kutya maximum pózol, vagy még azt sem, inkább full magabiztos a testbeszéde, aztán majd ha neki lesz sok valami, akkor intézkedik. De az már nem vicsorgás, hanem valódi intézkedés lesz.
2011. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
attól hogy a kutya a farkastól származik teljesen különbőznek mindenben mint ahogy fenn is írtad és még hogy a kutya keresi az ember tekintetét a farkas pedig kerüli..a farkasnak nem eszik minden nap mivel a vadonba úgy tud enni ahogy vadászik a kutya minden nap igényli az étkezést..
2011. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Sok mindenben hasonlítanak: pl.: dominanciai sorrend
2011. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Virág6 ***** válasza:
0%
Biztos hogy van benne valami,mert ha jön a mentő a miénk és más többi kutya tútúl.Nem nyüszít,hanem tutúl.
2011. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
49%

Juj, második, ilyet ne írj légyszíves!

Csak az agresszív vagy túlzottan domináns kutya nem kerüli el az ember tekintetét. A "farkasszemet nézés" (amiről a nevét is kapta) a kutyánál a kihívás jele. Sokáig bámulunk egymásra, egyik sem enged a 21-ből, ebből bunyó lesz!

Próbáld ki a kutyádon, ha rádnéz és visszanézel, el fogja fordítani a fejét. Ha nem így tesz, akkor gond van, nem Te vagy a főnök.


Kedves Kérdező!

Valóban nagyon sok mindenben hasonlítanak, és sok mindenben különböznek is.

Ha végiggondoljuk, pont azok a viselkedésnormák, amiket mi elsőre nem értünk, de meg kell tanulnunk, azok a farkas örökség részei, amit pedig az ember mellett tanultak, az különbözteti meg viselkedésben a farkasoktól.


Néhány éve a Gödöllői Egyetem Etológia Tanszékén folytattak kisérleteket (biztosan még ma is tart) a kutya és a farkas viselkedésének tanulmányozására.

Mi is részt vettünk néhányon, nagyon érdekes volt.


folyt. köv., csak elküldöm mielőtt lefagy a gépem.

2011. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:

Javaslom, szedjünk össze példákat, ez egy szuperjó kérdés. (Kár, hogy a kérdezőket nem lehet pontozni.)


Először is: a kutya bízik az emberben, a falka tagjának, jó esetben vezérének tekinti. A farkas ellenben fél az embertől, ez legtöbbször agressziót vált ki belőle.

Még ha ember neveli fel, akkor is a nevelőjét elfogadja, de idegenekkel barátságtalan, tartózkodó. A kutya viszont alaphelyzetben barátságos az emberekkel, csak valami trauma vagy helytelen nevelés folytán válik agresszivvé.

2011. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:
66%

Aztán a jelzések: Amiket a farkastól örökölt: Felborzolt szőr, vicsorgás, a félelem és az agresszió jelei. (Így egyszerre is) A farokcsóválás a békés szándékot jelzi. (persze akad ideges csóválás is, de egész jól elkülöníthető a kétféle egymástól)

Ahogy már említésre került: a szemkontaktus fenntartása támadó szándék. (Ne keverjük össze azzal, mikor a szép szabályos lábnál követésnél a kutya folyamatosan lesi a gazdát, mert akkor nem a szemébe néz kihívóan, hanem várja, hogy milyen jelzést kap és ehhez figyelnie kell.:)


A Kérdező által említett hapsiról (feltéve, hogy a film ugyanaz volt)olvastam egy könyvet. És nagyon sok hasonlóságot fedeztem fel az én falkám viselkedésében.

Például leírta, hogy sokszor alszik a farkasok között. Mindig a vezér fekszik le először, utána a többiek dominanciasorrendben helyezkednek el körülötte.

Nálunk napközben mindenki döglik az ágyon, de ha megyek ágyazni és lefeküdni, azonnal lesprintel mindenki és én fekszem le. Utána szépen elhelyezkednek az ágyon és az ágy körül (whippet a paplan alatt, huskyk a földön) és pont abban a sorrendben, ahogy a falkában elfoglalják a helyüket. Azt is megfigyeltem, hogy amikor ivartalanítunk egy kutyát, mennyire került hátrébb a rangsorban. Sokkal távolabb fekszik le, mint előtte.


A kutya például tud mosolyogni. A magyar agaraknál sok ilyet láttam. Ez egy tanult viselkedés, embereken és némely főemlősön figyelték csak meg.

2011. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Az ugatás is embertől tanult viselkedés :) A farkas sosem ugat, maximum vonyít. A kutya viszont rájött, hogy mi hangokkal kommunikálunk, és miattunk fejlődött ki ez a képessége (nyilván azokat szelektáltuk valaha régen, akik jól jelezték a veszélyt). Állítólag ez teljesen egyedülálló az állatvilágban, hogy egy más fajjal való kommunikációra kifejlesztett jelzést elkezdenek egymás között is használni.
2011. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Tényleg!!

Ezt is olvastam valahol, hogy a kis farkaskölykök ugatnak. Aztán nagykorukban már nem. Feltételezik, hogy úgy alakult ki, hogy a farkas igyekezett kölyöknek mutatni magát a domesztikáció során, mert megfigyelte, hogy a kölyköknek több élelmet ad az ember.

2011. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De vajon ki pontozott le, és miért?
2011. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!