Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes nagytestű fajták...

Közepes nagytestű fajták között melyik a legkönyebben kezelhető?

Figyelt kérdés

sziasztok!

tavasszal szeretnék venni egy közepes-nagytestű kutyát olyan 25kg-65 kg.(ne legyen se kicsi,de ne is egyen nagyon sokat)

Én egy könnyen kezelhető,tanítható,kedves, kutyát szeretnék venni.

nem kell,hogy olyan aktív legyen mint egy border collie,lehet kicsit lusta is,de azért ne feküdjön egész nap.Szeretném ha nem ugrálna,mert szabadon lenne és nem szeretném ha minden reggel amikor megyek iskolába nem ugrálna össze(e erről gondolom minden kutyát lelehet szoktatni) nyáron tudnám kutyaiskolába hordani.

nagyon ritkán be lenne zárva egy kennelbe(pl ha fát vágunk,ha olyan munkát végzünk,hogy megsérülhet.)ebből az alkalomból mondjuk egy héten 3 óra max.

én leonbergire gondoltam,van még ilyen kaliberű hasonlóan szelíd családi kutya?

Köszönöm a válaszokat.


2011. nov. 4. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
berni pásztor, ujfullandi, pireneusi hegyikutya
2011. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kár tovább keresni, elsőre megtaláltad a tökéletes kutyát! Habár a leonbergi konkrétan óriástestű és sokat is eszik (600-700 gramm táp naponta). Az ugrálás egy olyan dolog, ami nevelés kérdése. Ha hagyod, akkor a legtöbb kutya fajtától függeltenül felugrál. A leonbergi lazán elsétálgat naponta 10-20 kilométert is veled, de előtte és utána főleg alszik. Tehát napközben ha nem törénik körülötte semmi, akkor nem túl aktív.
2011. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

napi 5 kilométert tudok vele sétálni.

és pireneusi hegyikutya mennyire könnyen kezelhető?

2011. nov. 4. 20:20
 4/15 anonim ***** válasza:

Pireneusi hegyikutya: "Eléggé önálló és szívós, sőt olykor csökönyös is lehet."


Végülis a napi 5 km is több, mint amit a legtöbb kerti kutya kap... Azért hétvégente érdemes kicsit nagyobb túrákat is tenni. :)

2011. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
úgy lesz,meghát úgy is szaladgálok vele 2 kmt az udvaron
2011. nov. 4. 20:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A pireneusi hegyikutyát szerintem felejtsd el. Nem egy szelíd, barátságos fajta családon kívül. Pásztorkutya, kiváló házőrző, tehát nem bizalmaskodó idegenekkel. Tapasztalatlan gazdának nem való. Nagy mozgásigényű.


"Nagyon fontos, hogy a nevelése már kölyökkorban megkezdődjön, mivel a felnőtt kutya már túl erős és túl független természetű. A pireneusi hegyikutyának kiegyensúlyozott gazda kell, aki következetes, szeretetteljes módon, az állat önállóságát tiszteletben tartva bánik vele. Nem különösebben engedelmes fajta. Csak akkor hajtja végre az utasítást, ha az szerinte is ésszerű. Nincs értelme sokszor elismételni ugyanazt a parancsot, mivel azzal csak azt lehet elérni, hogy a kutya elveszítse az érdeklődését és a gazdájába vetett hitét. Gyanakvó természetének leküzdésében úgy lehet segíteni neki, ha már kölyökorában sok különböző személlyel ismertetik meg. Néhány egyedét még ma is eredeti feladatára használják, azaz a nyájak két és négylábú kártevői elleni védelmére. Emellett hűséges családi kutya is, amely természetes módon vállalja magára családja és otthona őrzését."


Leonbergi, újfoundlandi, berni pásztor a feltételeidnek megfelelő, bár egyik sem eszik keveset méretükből adódóan.

2011. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
értem,köszi.
2011. nov. 4. 21:14
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem amíg ilyeneken problémázol, hogy ne egyen túl sokat, meg ne ugráljon össze, addig ne vegyél kutyát!!!
2011. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

ehet sokat is,úgy is mindig lenne előtte száraztáp,de azért én minőségi táppal akarom etetni,ami nem 300 ft/kg,hanem 600-1200 ft/kg és nem akarok angol massztiffot,ami egy nap megeszik 1500 ft kaját,mert erre nekem nincs keresetem,bocsi de én olyan kutyát akarok,amilyet eltudok tartani.

ugrálásról meg odaírtam,hogy lelehet szoktatni mindegyiket biztosan,de azért leírtam.

2011. nov. 5. 14:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Még meg sincs a kutyád, de máris elrontottad a nevelését: "mindig lenne előtte száraztáp" Nagy hiba! Javaslom, hogy bármilyen fajtát is választassz, a kutyaovit és kutyaiskolát ne blicceld el, mert nem értessz a kutyákhoz és nem kéne a saját károdon megtanulni!
2011. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!