Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 èves husky kan...

Van egy 3 èves husky kan kutyám. Milyen módszer hatékonyabb a tanítására?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy durvábban szoljak vagy kedvesen, finoman? Próbáltuk mindkettőt, de néha kedves szó, nèha meg a durvábbra engedelmeskedik. Egyébként falatra ül, fekszik, marad és behívható (nem mindig), de falat nélkül csak mikor kedve van. Imádom, ő a mindenem, de olyan jó lenne ha félsz nélkül elengedhetném. :) borzslmasan makacs.
2011. nov. 4. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát egy husky már csak ilyen ;) Behívást MINDIG kedvesen kell! ül, fekszik... vezényszavak teljesen normális hangnemben, NEM kedvesen, és NEM mérgesen. :D kutyasuliban segítenek! Sok sikert! :)
2011. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jártunk már, de nem sokat, 5 alkalom volt.
2011. nov. 4. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:
mindegy hogy milyen kutyáról van szó , a tanításuk hasonló,. (bár van olyan amelyik makacsabb) szoval sose szolj durván mert akkor nem fogja szeretni a "tanítgatás"-t, és mindig rossz érzés fog benne kialakulni ha valamit nem tud megcsinálni. csak határozottnak kell lenni. és akkor se haragudj meg rá ha már nincs kedve tanulni hanem inkább szivesen bóklászna, ne erőltesd :) és ha mondjuk tényleg aztörténne hogy megunja a tanulást akkor finomabb falatokkal keltsd fel a figyelmét. és légy türelmes , voltmár olyan hogy az enyém a bonyolult feladatokat egy hét után kiválóan tudta de az egyszerű dolgokat pl.:pacsi kb másfél hónapalatt értette csak meg, szoval légy kitartó előbb utóbb úgy is megérti :) szóval: ne erőltesd, légy vele kedves hogy pozitív élményeket szerezzen, és légy kitartó :) remélem segítettem :)
2011. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:

A huskynál a behívás a legnagyobb gond. Néha úgy dönt, hogy ő akkor is megnézi, amit kiszemelt, hiába töröd magad. A kanok meg különösen.

Nálunk a 10 méteres póráz remekül bevált. De lehet akár hosszabb is. Hegymászókötél a praktikus, olcsó és veszek belőle 20 métert, egyik felére kötözök egy karabinert, másikra meg hurkot. Ezzel el tudom engedni is és gyakorolni tudjuk a behívást is.

2011. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A pacsit sehogyan sem tudjuk megtanulni. Hogyan csináljam?


Mi is 10 méteres pórázon visszük ki, az elején szaglászás van ezerrel, közben egyszer-kétszer behívás (póráz rajta van), aztán ha már eleget szaglászott, akkor a párom és köztem hagyunk egy nagyobb távolságot, juti falat a páromnál és nálam, és oda-vissza jöhet a behívás. De jártunk már többször úgy, hogy miközben szaladt a páromhoz, meglátott egy nyulat és utána szaladt. Rajta a pórázzal, kergette az erdő széléig, aztán vissza jött. Ha megmakacsolja magát, az istennek sem akar vissza jönni, ameddig "dolga" van, csak ha már elfáradt. Ilyenkor a sírógörcs kerülget, mert egy, hogy féltem (vadász nehogy lelője, stb.).

Visszafelé rövid póráz, láb melletti séta, de látom rajta, hogy ez a fajta sétálás nem esik kedvére. ilyenkor már nincs szaglászás, csak mellettem jön.


Igazából a makacsságával van a legtöbb baj, mert már annyiszor megsebesültem. Mikor kutyát lát egyszerűen nem tudom visszafogni, menne oda, kíváncsi (sosem agresszív). Párszor már szántotta fel velem a földet. :D És olyan ciki , hogy látja a másik gazdi, hogy nem bírom visszafogni a kutyámat. Egyébként most nemrég ivartalanítottuk.

Annyira szeretné, ha kedvére tudna szaladgálni, de nem lehet, csak kerten belül.

2011. nov. 5. 08:37
 6/7 anonim ***** válasza:
a pacsit úgy tanítottam meg neki hogy csak simán a kezemmel felemeltem a mancsát és minden alkalommal jutalomfalatot kapott, és ezt kb minden nap 15-20-szor megcsináltam vele xD és kb 3-4-5 nap alatt rájött hogy mit kell csinálni...én is majdnem megőrültem hogy eleinte mennyire nemmegy ... :/ mert kb 2,5 konzervet adtam neki falatként...de megérte :)és lehetőleg az ilyen feladatokhoz amiket könnyen megunk használj olyan falatkákat amikért bármit megtenne és nem unja meg és dönt úgy hogy alrébb áll :D sok sikert :)
2011. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

A pacsi legyen az élet legnagyobb gondja.:))))

Nekem is reklamált egyszer valaki, hogy nem tud pacsit adni a huskym. Hát ezen ne múljon. Magamhoz vettem egy zacskó kekszet és 10 perc múlva tudott pacsit adni. Azóta sem szórakoztam ilyenekkel.

Akkora gond azért nincs a huskyddal, ha csak a nyúl után szalad el. Ők alapból nagy vadászok, a vér nem válik vízzé, akármennyit tanítod.

2011. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!