Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kölykök harca. Mit tegyek...

Filtergyaros kérdése:

Kan kölykök harca. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az volna a nagy helyzet, hogy van a házban egy 10 éves szuka Pincsi, aki nemrég vesztette el a kis pajtását, "pót" társnak helyette jött egy kan francia bulldog. 2 hónappal a kis francia bulldog érkezése után jött egy szintén kan, boxer kölyök. Eleinte az etetésnél voltak apró nézeteltérések, ennek már kb 2 hónapja és azóta nem hogy javult volna a helyzet, sőt... ma már a játék is elég gyakran eldurvul, a féltékenység pedig állandóan verekedést szül. A boxer (szerintem) elég féltékeny, és amennyiben nem ő van a középpontban, hanem a bulldogot simogatom helyette, nekitámad a bulldognak. A mai konkrét esetben, anyám zilált hangon hívott fel, hogy a kutyák összeverekedtek és három (!!!) felnőtt ember alig bírta szétszedni őket, hozzáteszem egy 6 és egy 4 hónapos kutyáról van szó. Ennek a bulldog itta meg a levét, pontosabban a füle sérült meg. A jövőben a hasonlókat szeretném elkerülni, főleg a boxer erőfölénye miatt, de nem tudom kihez, illetve hova fordulhatnék tanácsért ezügyben. Válaszaitokat előre is köszönöm: Egy aggódó gazdi.


2011. nov. 5. 01:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ajánlom hogy nézd az NGC-n Cesar Millan műsorát.
2011. nov. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Amennyire időm engedi, szoktam, sőt a Póráz két végén című műsör összes részét letöltöttem és láttam is, de az egyik fele az a dolognak, hogy a TV-ben valahogy sokkal könnyebbnek látszik, a másik pedig, hogy konkrétan erről, vagy hasonló bajról nem láttam még részt. Kis hazánkban van ilyen "Csodálatos Kutyadoki" ? :)
2011. nov. 5. 02:14
 3/16 anonim ***** válasza:

Ivarérett kan kutyákat borzasztó nehéz együtt tartani, sőt, átlagember számára szinte lehetetlen. Legalább az egyiket ivartalanítani kéne, de ha a pincsi ivaros, akkor legjobb lenne mindkettőt. A pincsit is lehetne az egyik helyett, csak ő már talán kicsit idős ehhez. Viszont még simán tüzel és lehet vemhes akármelyiktől, meg hát a tüzelő szukák szagára könnyen megbolondulhatnak a kanok, nevelés ide vagy oda.


Emellett nagyon-nagyon érdemes lenne utánanézned a falkavezérségnek, hogy ne akarjanak a kutyáid egymás között intézkedni. Jan Fennel könyveiből és/vagy a netről tanulhatsz erről sokmindent. Nagyon megkönnyíti a dolgodat, ha meg tudod értetni a kutyákkal, hogy hol a helyük.


Ha nem foglalkozol ezzel a problémával, mert túl macerásnak és drágának találod a megoldást, akkor előbb-utóbb gyakori vendégek lesztek az állatorvosnál, vagy akár a kis bulldog életébe is kerülhet a kakaskodás. Ne vedd félvállról.

2011. nov. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A helyzet "komédiája", talán a sors fintora, hogy a boxernek csak 1 golyója szállt le. :) Ez annyit tesz, hogy 8 hónapos korát követően ki kell műteni a le nem szállt másik herét, ugyanis az orvos szerint az már nem jön le, mivel bizonyos "gyűrűk" összezáródtak és nem engedik. Tehát -1 here garantált, ezzel a műtéttel egyébként is össze akartuk vonni a teljes ivartalanítást. Ez így mára teljesen biztossá vált. A fennmaradó kérdés csak az, hogy elég-e ha a boxer lesz ivartalanítva, nem fogja megzavarni, hogy a bulldognak kan szaga marad?
2011. nov. 5. 02:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem 100 %-os, hogy az ivartalanitás megszűnteti a problémádat. Sőt biztos vagyok benne, hogy nem is fogja. Amikor nem tudsz rájuk figyelni akkor külön kell zárni őket. Amikor pedig velük vagy, és látod, hogy kezdődne a cirkusz, akkor még csirájában el tudod folytani. Amelyik kezdi, azt bünteted. De egyébként ez a természet törvénye, tejesen normális dolog., és miután még nagyon fiatalok, ez később ugyanugy elő fog fordulni, csak még véresebb lesz.
2011. nov. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Akiteki ***** válasza:

Mindkettőt ivartalanítani kell. A szuka érdekében is. Lehet, hogy tüzelni fog a pincsi, ezért idegesek a kanok.

Azonnali javulást ne várj, kell vagy 2 hónap, hogy kiürüljön a szervezetükből a hormon. És mindkettőnek kutyaiskola!

2011. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Árdemes a kicsit is, nehogy ő legyen később az agresszor, meg nehogy véletlenül befedezze a pincsit.
2011. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A kutyáknak nem a neveltetésével van gond úgygondolom, hiszen a vezényszavakat ismerik, viszont az ösztönöket nem igazán lehet kiölni. A kutyaiskola ötletét elvetném, ha csak nincs egyéni foglalkoztatás, személyre szabottan, vagy valami kutyapszichológus.
2011. nov. 5. 17:26
 9/16 Hovarju ***** válasza:

Kedves kérdező !


Van idehaza is ilyen kutyadoki. A napokban olvastam, hogy problémás kutyákat keresnek egy műsorba: "Az egyik kutya, a másik nem" Korom Gábor vezeti ezt a műsort. Keress rá a neten. Biztosan van valami elérhetősége és szerintem tud neked segíteni.

2011. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is van francia bulldogom, és egy bullmasztiffom is. Mindkettő kan. A franciát ivartalanítottam 5 hónapos korában, ahogy lehetett. A bullmasztiffot is fogom másfél éves korában. Ők is próbálkoztak kezdetben, bár én nem ítéltem komolynak, csak morgás volt, és mitán én rájuk dörrentem elszégyelték magukat és nem próbálkoznak azóta. Érezniük kell, hogy a falkavezér TE vagy, akkor ők nem mernek egymással verekedni. Hiszen ha megfigyeled a vadonban is ha összeverekszik két farkas például a falkavezér odamegy és lerendezi. Amúgy hogy ne menjünk olyan messzire, ha sok kuty avan egy helyen tartva, pl menhelyen, akkor ott is a falkavezér "szétszedi" őket. Amúgy nagyon érdekes számomra, hogy ilyen pici kutyák verekszenek komolyan máris... Ivartalaníts mindenképp, mindkettőt. A bulldognak is jobb lesz ha nem hajtják egész életében a hormonok, és nem kell minden a környékben tüzelő szuka miatt behülyülnie és stresszelnie. Jót teszel neki hosszútávra nézve, és remélhetőleg le is nyugszik.:)
2011. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!