Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alattunk lakik egy idős néni,...

Alattunk lakik egy idős néni, és nem engedi hogy kutyánk legyen! NEkem ebből már elegem van! Állandóan kiabál meg minden! MIt tegyek? Mondjam meg a magamét, vagy legyek visszafogottabb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 04:15
 1/10 Sven válasza:
6%

Semmi köze nincs hozzá, hogy ti mit csináltok vagy mit tartotok a saját lakásotokban. Feltéve persze ha az nem zavaró. Azért mert ő nem szereti a kutyákat nem szólhat bele más életébe. Ne érdekeljen egy megkeseredett vénasszony.

Mond meg neki a véleményed kulturáltan. Bár ahogy olvasom nem fogsz elérni vele semmit sem. Had kiabáljon.

2011. nov. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

-drága,amit a saját lakásotokban csináltok ,az magánügy ,senkinek semmi köze hozzá

-de ami azon túl terjed, (zaj,dörömbölés,hangos zene büdösszag )az már közügy,és a közügyekbe a szomszédok már beleszólhatnak,ez a társasház egyik szabálya

magyarul ha olyan tevékenységet végzel, pl kutyatartás ,amivel együtt jár pl a kutyaugatás is,abba már jogosan beleszólhatnak az ott lakók,mert te sem zavarhatod indokolatlanul mások pihenését, nyugalmát

-ha viszont pl halakat tartasz egy akváriumban az semmiképpen nem lépi át a saját lakás kereteit,így ez magánügy

2011. nov. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Olvasd el a házirendet!

Nálunk úgy van, hogy nem szólhatnak bele a szomszédok, hogy van-e kutya vagy sem a lakáson belül. Annyi a kitétel, hogy hivatalosan póráz és szájkosár használatával közelekhetünk a lépcsőházban. Amúgy tojik rá mindenki, legalábbis a szájkosár részére, a póráz az persze rajta van.


Válasszatok olyan fajta kutyát, amelyik alapból nem annyira ugatós, így kevesebb surlódásotok lesz a szomszédokkal.

2011. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*közlekedhetünk
2011. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Házirend szerint ki kell kérni a szomszédok engedélyét a kutyatartáshoz?Mert ha nem,akkor szerezz csak be egy kutyát,de ne legyen ugatós fajta.
2011. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, a házirend határozza meg...

Ha benne van, hogy ki kell kérni, akkor ki kell kérni, ha nem, akkor nem..

2011. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Adrienne28 ***** válasza:
Én laktam olyan panelban ahol a szomszéd közölte hogy ő nem viseli el az állatokat a lakásban sem a lépcsőházban.Én beszéltem a lakókkal ( ill. apukám) és aláíratott egy papírt mindenkivel hogy kit zavar és kit nem...Persze mi addigra kiválasztottuk a kutya fajtát és ismertettük az emberekkel, hogy milyen kutya is az.Mindenki aláírta hogy nem érdekli épp talán a szomszéd meg 1-2 ember nem írta alá.Ezt levittük a gondnokhoz és jöhetett a kutya...
2011. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a kutyaugatásról annyit, hogy a gyereksírás is tud olyan idegesítő lenni.

Csak annyi a különbség, hogy ezért nem szólnak úgymond az emberek, hogy "Héj, ne szüljél már, mert idegesíteni fog a gyereked sírása."

2011. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Adrienne28 ***** válasza:
Az igaz hogy nem szólnak de utánna teszik a megjegyzéseket....Jaj szegény kicsi egész este hallottam hogy sír...csak nem fáj a hasa.....De a kutyába belekötnek de abba is csak akkor ha gyerek ill fiatal vagy...Ha egy határozott felnőtt viszi le a kutyát és megjegyzéseket tesznek max közli: vegyél be altatót vagy vatta a fülbe...És ezzel tt hagyja de több affér nem lesz...
2011. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a véleményeteket és a segítségeteket!
2011. nov. 6. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!