Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Döntés a barátom és a kutyám...

Döntés a barátom és a kutyám között?

Figyelt kérdés

Van egy arab barátom 2 éve (muszlim), akivel nem élünk együtt. Èn mindig akartam kutyát, de ö jött azzal, hogy ö nem tarthat a lakásban, mert akkor "bepiszkolja" magát. 1 hónapja összevesztünk, én úgy éreztem végleges, és vettem egy kölyökkutyust. Tegnap délelött kibékültünk, mondtam, hogy van kutyus. Este hívott, hogy menjek hozzá, én meg mondtam, hogy ha megyek, akkor vinnem kell a kicsit is, mert még nagyon pindurka és nem hagynám egyedül. Erre közölte, hogy kutyával ne menjek. Mondtam, hogy akkor jöjjön ö. Mondta, hogy nem, amíg ott a kutya. Erre felhúztam magam, és odamentem hozzá a kutyával. Lehívtam, megmutattam neki, és mondtam, hogy mostantól velem lesz a kutya, és nem mondok le róla azért, mert neki nem tetszik. Ha egy ilyen csöppség közénk tud állni, akkor jobb, ha ez most kiderül. az eltérö vallás és kultúra miatt késöbb jóval nagyobb problémáink lehetnek, mint egy kiskutya, pl. ha közös gyerekünk lenne. Ha ezt nem érti meg, akkor hogy értene meg bármi mást? Mondtam, hogy vegyen vissza, mert Európában van, itt megszokott a lakásban a kutya, szóval ne jöjjön azzal, hogy a vallása miatt nem lehet!

Mondta, hogy van valami szabály, hogy ha hozzáér a kutyához akkor nem imádkozhat x ideig. Visszavágtam, hogy bezzeg az alkohol meg a cigi is bün, mégis iszik, meg dohányzik. A hazudozásról nem is beszélve, mert párszor rajtakaptam, de megbocsájtottam.

Nem engedek ebböl, ha emiatt nem találkozunk, akkor sem. Jól teszem, igaz?

Amikor látta a kutyust akkor tetszett neki de a világért meg nem simogatta volna, hozzá nem ért volna.


2011. nov. 5. 08:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%
Ez tényleg nem jó dolog. Vannak olyan országok, ahol nem megengedett lakásban tartani kutyát. azért tartsd tiszteletben valamennyire a barátodat, ha nem szereti, akkor nem szereti,
2011. nov. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Nálam ez kérdésként fel sem merülhet. Imádom az állatokat, tehát olyan pasi aki nem fogadja el a kutyámat nem is kell.
2011. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nagyon tiszteletben tartom a vallását, ehhez nem fér kétség, ezt ö is tudja. De Európában élünk. Van sok más tiltott dolog amit nem csinálhatna, ha valóban olyan hithü lenne, amilyennek mondja magát. Èn már ismerem, és látom, hogy ez egy álca, amit mutat. Nem akarom kifejteni, de a többi "szabályt" a Koránból már ezerszer megszegte, akkor miért jön ezzel az eggyel?
2011. nov. 5. 08:41
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

A saját országában persze, tartsd tiszteletben (éppen ezért MÉG VÉLETLENÜL SE JUSSON ESZEDBE semmilyen indokkal meglátogatni otthon, vagy elmenni az ő országába*!), itt viszont neki kell tiszteletben tartania a mi szokásainkat. Nem kötelező Európában élni. Valamiért ide jött, valamiért jobb itt neki, mint odahaza, akkor viszont annyit vállaljon, hogy beilleszkedik a társadalomba. Ha ez nem megy, fel is út, le is út, te pedig inkább foglalkozz olyan pasikkal, akik legfeljebb a butaságuk következtében nem értenek meg, kulturális eltérés nincs.


* Olvasd el a Lányom nélkül soha! c. könyvet.

2011. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Előre szólok, hogy ha esetleg lesz közös gyereketek, egy ilyen összeveszés után fogja, kiviszi magával a saját országába és az életben többet nem látod a gyerekedet! Nincs bajom az arabokkal, de párkapcsolat szempontjából messze elkerülném őket! Addig hagyd ott, amíg még teheted!
2011. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Akiteki ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem a kutyás kategóriába való kérdés. Nem a kutyával van gondod, hanem a hapsival.

Most a kutya, legközelebb valami más miatt nem fogtok egyezni.

2011. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is jól tetted! Ne változtass a döntéseden!
2011. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem jutott eszembe változtatni a döntésemen, csak kíváncsi voltam a véleményetekre!

Bocs, hogy rossz kategóriába tettem a kérdést, igazatok van, másikba kellett volna, mert nem a kutyával van a gond, hanem a pasival.

2011. nov. 5. 08:54
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted amit tettél.

Keress inkább egy MAGYAR férfit, sokkal jobban ki fogtok jönni a hasonló kultúra miatt, mint bármelyik másik vallású emberrel.

2011. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"az alkohol meg a cigi is bün, mégis iszik, meg dohányzik. A hazudozásról nem is beszélve, mert párszor rajtakaptam, de megbocsájtottam"


Ezek után min gondolkozol még? Szerinted itt tényleg a kutya jelenti a legnagyobb problémát?

2011. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!