Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyákat...

Hogyan lehet a kutyákat leszoktatni a kerítésen lévő nádszövet rágásáról?

Figyelt kérdés
Ha nem vagyunk otthon, akkor történik.
2011. nov. 5. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés...ha nem vagy otthon, és akkor csinálja, akkor nem sok mindent tudsz tenni, mert utólag nem tudod büntetni.


Jó lenne akkor rászólni, ha éppen rágja...de jópár alkalommal meg kell ismételned, és még akkor sem biztos, hogy nem rágja, ha unatkozik.


Vannak különböző keserű spray-k, amikkel ha befújod a nádszövet azon részét, amit rág a kutya, akkor talán elmegy a kedve tőle.


Én emiatt nem merek nádszövetet használni az udvaron, mert félek,hogy hamarosan az udvar minden egyes pontján lesz nád darab.


Megoldást (végleges megoldást) talán a villanypásztor jelentene, ha megoldható.


Csak egy-két szálat kell kifeszíteni a nádszövet elé, hogy ha hozzáfogna rágni, akkor megcsípje az orrát.


Később már nem is kell, hogy áram alatt legyen, mert a kutya megtanulja, hogy kellemetlen érzés párosul az a "valami"

2011. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekünk a kutya a rózát meg a fákat rágta és nekünk a kutyaiskolában azt mondták hogy kenjük be pirosaranyal azokat a helyeket amiket rág és elfogja borzasztani a többitöl is
2011. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekünk a növényeket kaparta ki a cserépből, én azt csináltam, hogy fújtam egy kis dezodort a levegőbe, amikor megszagolta, ráordítottam hogy NEM SZABAD! ettől megijedt. Körbefújtam a cserepeket dezodorral, azóta hozzá sem nyúl.
2011. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!