Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A császármetszés után a...

A császármetszés után a következő tüzelésnél be lehet-e fedeztetni a szukát anélkül, hogy bármi egészségkárosodása lenne?

Figyelt kérdés
Sajnos a szukámban a mostani fedeztetéskor csak 1 kölyök lett, viszont emiatt nem indult meg a ellés természetesen úton, így császármetszést kellett alkalmazni, azonban ennek ellenére a kölyköt már nem lehetett megmenteni. Mivel magas minőségű kannal történt a fedeztetés, ezért szeretném rövidebb időn belül megismételni...
2011. nov. 5. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Én egy tüzelést kihagynék a helyedben, szerintem a kutyád egészsége fontosabb mint a magas szintű kan.

Egészségügyi és etikai szempontból is így lenne a helyes.

2011. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szuka érdekében legalább 1 tüzelést ki kell hagyni. Igaz nem maradt életben a kiskutya, de az anya szervezetét a vemhesség is nagyon megviselte, kell neki idő, hogy regenerálódjon. Pláne, hogy csak 1 kölyök lett és az is elpusztult. Ebből is látszik, hogy valami nem volt rendben a vemhességgel.
2011. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Semmiképpen!!!

Egy tüzelést, de inkább kettőt ki kell hagyni.

Engem is figyelmeztetett az orvosom, de én nem is fogom a császáros kutyát még egyszer fedeztetni.

Viszont tudok olyan kutyáról, aki abba halt bele, hogy három császár után negyedszer is befedeztették és az utolsónál nem hagytak ki tüzelést.

2011. nov. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akiteki!

Olvastam különböző fajtákra vonatkozó tenyésztési szabályzatokat, ezekben is leírják, hogy 3 (de van amelyikben 2) császár után ki kell vonni a szukát a tenyésztésből, mert nagyon veszélyes a sok császármetszés egy anyakutyának.

2011. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minimum 1 tüzelést hagyjatok ki és jó lenne erősíteni a szuka szervezetét, nemrég császároztunk mi is egy szukát (a nemrég kb 2 éve) nagyon megviselte a dolog igaz neki megmaradtak a kölykei de akkor is kapott canipremet, lazac olajat a következő alomnál 8 teljesen egészséges kiskutyája lett természetes módon. Szerintem a canipremet próbáld ki nálunk nagyon bevált jó roborálásra illetve ahogy én észrevettem az alomszámot is növeli
2011. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:

Nálunk sajnos még nincs elfogadtatva a speciális tenyésztési szabályzat.

Én úgy vagyok vele, hogy ha egyszer valami gond van, inkább nem kockáztatok.

Egyszer kellett csak császározni a kutyámat, nem csak ezért, hanem mert 2 alom elég egy szukától, azért is ivartalanítva lesz.

Bánom, hogy nem csináltattam meg a császárkor azonnal, de nem voltam rutinos az ilyesmiben és nem tudtam mi lesz a kölykökkel, mennyire életképesek, mi történhetett. Hálistennek csak elakadt az első, azért nem jöttek ki, semmi egyéb bajuk nem lett.

Így most kétszer lesz műtve a mami.

2011. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben mindenképp jár egy garancia fedezés, már ha ugy kötöttetek megállapodást. én a szuka egészségét előbbre helyezném, és kihagynék min. 1 tüzelést.
2011. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!