Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám annyiszor rálép a...

A kutyám annyiszor rálép a lábamra, hogy szerintem már direkt csinálja. Miért?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Dominanciáját próbálja kifejezni...
2011. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nem ad más jelet a dominanciára, hallgat rám, csak a lábamra lépdes. Régebben elég domináns volt de azt hittem sikerült átvenni tőle. Ezek szerint nem ?
2011. nov. 5. 13:48
 3/13 Adrienne28 ***** válasza:
Lehet durvának hangzik de én ezt úgy próbáltam meg kezelni,hogy én is ráléptem az övére...Mondjuk és mindent úgy csinálok ahogy ő....hhih....nem félre érteni...szoval ha megharap akkor a fülébe csípek még le nem fekszik.Ha a lábamra lép én is rálépek az övére csak én több ideig...Vannak dolgok amik bevállnak....
2011. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyakánál fogva szorítsd le a földre, ahogyan a falkavezér teszi, ha nem engedelmeskednek neki. Nekem bevált, 60-70 kg-os pásztorkutyákat lenyomtam a földre, egyből tudták ki az úr a háznál...
2011. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Adrienne28 ***** válasza:
A lenyomás nekem bejött...
2011. nov. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A mi kutyánk nem csak rálép, de rá is ül vagy fekszik a lábunkra, ahogy neki jobban esik. Nagy, melák kutya, olyan, mint egy "tehén". Amúgy szerintem csak szeret hozzánk érni.
2011. nov. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg dominanciáról van szó. A ti esetetekben is...

Jaaaj.. pont tegnap linkelt valaki egy oldalt, amin a falkavezérségi dolgok le vannak írva és abban is szerepelt ez dominanciaként..

Nem találom azt a kérdést, aminél ezt belinkelték.. :S

2011. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Adrienne28 ***** válasza:

Ha a kutyánk keresztbe áll előttünk / elénk áll / rálép a lábunkra, mind a kutya dominanciájának jelei, sose hagyjuk, hogy ezeket tegye.

Ilyenkor a kutya, úgy érzi, hogy ő a falkavezér, és a feladatának érzi, hogy megvédje a falkáját, a sorban alatta lévő tagokat.

A megoldás az, hogy húzzuk őt hátrább, a pórázzal a hátunk mögött kerültessük meg és ültessük magunk mellé, húzzuk ki a lábunkat és tegyük azt az ő lába elé... A lényeg, hogy ne engedjük őt vezető pozícióba.


Innen vettem::


[link]

2011. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Francesca_ ***** válasza:
Bull terrier?
2011. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Németjuhász :)
2011. nov. 5. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!