Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Lehet bélcsavarodása?

SOS! Lehet bélcsavarodása?

Figyelt kérdés

megette a tápadagját az egyik kutyám (Effendi),a másik (Panda)meg meghagyott kb úgy egy fél marékkal.utána kimentem megetetni a kiscsirkémet amit találtam,nevelek,Effendi bent maradt aludni,Panda meg jött velem.mire visszaértem addig Effendi megette amit Panda hagyott,elég kemény most a hasa


Ebből nem lehet bélcsavarodása?


2011. nov. 5. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
nem valószínű, csak ne ugráljon nagyon de azért figyelheted ha aggódsz. A kutya levert, hány, öklendezik, nem eszik, nem kakil akkor irány a doki de ha nem mozog sokat akkor ennyitől nem kéne, hogy baja legyen
2011. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha fel van fúvódva és levert vagy rosszul érzi magát akkor azonnal menj vele a dokihoz.
2011. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
megtortenhet de ritka ezt tapasztalatbol irom de fel marek nem art neki ha meg hozza meg eszik annyit nyugodj meg
2011. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mekkora kutyusokról van szó(fajta,kor)?

Egyébként valószínűleg csak fájlalni fogja a hasát(feszülni fog a gyomra)más baja nem igen lehet csak hogy étvágytalan lesz egy ideig(1 nap).

2011. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

12 kg,menhelyi ivartalanított keverék szuka október 3.én volt 1 éves.

Amúgy igaz a régi mondás hogy amikor ilyen van akkor meg kell futtatni?

Köszi az eddigi válaszokat

2011. nov. 5. 18:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Isten ments, ha addig nem is volt semmi baja, a futástól sokkal valószínűbb, hogy lesz. Plusz fél marék táptól még nem lett baja kutyának, a napi adagja kétszeresét is megenné a legtöbb gond nélkül. Kaja után viszont szigorúan nincs mozgás.

Ha csak gubbaszt a kutya, és láthatóan püffedt és kemény a hasa, akkor kezdhetsz gyanakodni, de az is inkább gyomorcsavarodás, mint bél. Amíg jó a kedve, addig nincs baj. Amúgyis a nagyobb testűeket veszélyeztetik jobban ezek a bajok, a kicsikkel ritkán fordul elő ilyesmi.

2011. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bélcsavarodást nem (annyira) a kaja mennyisége határozza meg, hanem az, hogy utána mit csinál a kutya. Lehetőleg ne rohangáljon, pihenjen egy kicsit, emésszen nyugodtan.

De nyugi, szerintem semmi baja nem lesz.

2011. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Kissé bekajált. Neked is kemény a hasad, ha degeszre eszed magad, nem? :))

Vedd el a vizet, legalább azt ne igyon most sokat.

És máskor azonnal tedd el a maradék kaját, ha nem ette meg valaki. Semmi baja nem lesz, hagyd pihenni.

2011. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi a megnyugtató válaszokat!

hát most is nyomogatja a sípolós lasztiját:D

2011. nov. 5. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!