Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jövőben sok új fajta jön...

A jövőben sok új fajta jön majd létre?

Figyelt kérdés

Amiről most nem tudunk.


Szoktak mostanában új fajtákat elismerni az FCI?


Lehet, hogy 50 év múlva majd lesz még vagy 20-30 új elismert fajta, amiről most még fogalmunk sincs?


2011. nov. 6. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki tudja még h mi fogtörténi, szerintem tuti h jönni fog majd új fajta kutyák.
2011. nov. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne. Anyukám régi kutyás könyveit nézegetve egy csomó fajtát (csehszlovák farkaskutya, Jack Russell pl.) még meg sem említenek, vagy maximum érdekességképpen, hogy még nincs rendes standardjuk. Az eurázsiai nevű fajtát is a XX. század 2. felében tenyésztették ki.
2011. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. :) Van egy tök jófej kutyám, keverék, ilyen tacskó, labrador, csivava, spicc féle, minden van benne, fekete, jó lenne ha egy külön fajta lenne belőle... :D
2011. nov. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Ismerek egy remek jóst, megadom a számát, ha érdekel, de én személy szerint nem látok a jövőbe. Vagy igen, vagy nem, majd 20 év múlva meglátjuk.
2012. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Lehet, hogy létrejön néhány, de egy csomó el is fog tűnni. Már most egy csomó olyan fajta van, ami hiába elfogadott, senkinek nem kell, mert problémás a tartása vagy ápolási vagy jellemi, esetleg küllemi szempontból.
2012. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Akiteki!

Válaszoddal egyetértek.Csak érdeklődés szintjén,itt milyen fajtákra gondolsz?Pl saarloos-i farkaskutya?(Hirtelen erre gondoltam)

2012. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
Nekem elsőre a lundehound jutott eszembe. Ma már nem használják arra a munkára, amire kitenyésztették, egyéb tartása meg annyira macerás, hogy senki sem kívánja még az emeletet is ráccsal fedni, csak ne másszon ki. És még ronda is:))))
2012. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Óó:)Szerintem nem ronda kutyácska,sőt,imádnivalóan különleges-bár való igaz,eredeti munkáját lassan elveszti.A tartásával viszont nem vagyok tisztában,mitől macerás?Kérlek,világosíts fel ezügyben,mert régebben igencsak érdeklődtem a lundik iránt,de nem rémlik,hogy ilyesmit olvastam volna:O :)Végülis nagyon sok fajtát nem használnak már arra,amire eredetileg kitenyésztették,inkább családi kedvenccé váltak sokan.
2012. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

Mivel eredetileg sziklamászásra tenyésztették, gyakorlatilag bárhol kimászik. Nincs számára akadály, csak a 100 %-ban lefedett kennel. De az emberhez sem ragaszkodik annyira, hogy könnyen nevelhető legyen, ezért csak pórázon lehet sétáltatni még a kertben is.

Mondjuk hasonlóan nem könnyű eset a basenji is, de azok legalább formás kis jószágok.

2012. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm,nem tudtam,hogy ennyire szökni vágyó,kevéssé ragaszkodó kis jószág:)
2012. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!