Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak h leszokjon...

Mit csináljak h leszokjon erről? Hogyan lehetne fel hizlalni?

Figyelt kérdés

3 hónapos kutyám habzsol, nem rágja meg hanem bekapja és lenyeli... Mit csináljak h leszokjon erről??? Meg szegény 4 napja dobták be hozzánk és nagyon vékony, hogyan lehetne fel hizlalni??? Mert, én száraz tápot adok neki minden nap, meg persze áztatott tápot.

Köszi előre is a válaszokat!


2011. nov. 6. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Habzsolással nekem is problémám van.

Nekem ezt tanácsolták, olvasd el :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2320996-van-v..


A száraz táp áztatva alapból teljesen jó neki, csak a minőség nem mindegy. (pl. pedigree, chappi és társai csak átszaladnak a kutyán, normális tápérték nélkül.)


Milyen tápot adsz neki?

2011. nov. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azoktól a mű vackoktól, csak magában nem lesz jó kondija! Adjál neki húst, tepertőt, konzerveket, tésztát, főzhetsz is neki nyugodtan...stb. Meglátod, hogy egyből gyarapodni fog. A habzsolást pedig, elkerülheted, ha naponta többször eteted, kisebb adagokban. Kölyköket, amúgy is többször kell naponta.
2011. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most éppen Profi-s tápot adunk neki, baromfi ízű.
2011. nov. 6. 11:41
 4/12 anonim ***** válasza:
Rendes kaját adj neki!Pl amit te eszel abból,maradékot,ami még jó,és igen,ahogy írták nyugodtan főzhetsz is neki.A hentesnél lehet kapni,maradék húsokat (levágott) a levesből megmaradt zöldségeket felaprózod,hozzákevered a tésztához rizshez plussz elkevered a husival.
2011. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én táp párti vagyok.

A gyártók pontosan tudják, hogy miből milyen arányban van szüksége a kutyának. Azt, hogy mit kell neki adni, itt is meg tudjuk/tudják mondani, azonban a mennyiség nagyon nem mindegy... Maradékkal azért nem nagyon szokták ajánlani az etetést, mert az emberi kaja, fűszeres, a kutyáknak nem erre rendezkedett be az emésztőrendszere.

Akik főznek a kutyájukra, ők külön főznek rájuk...

Mit saccoltok amúgy, mekkora termetű lesz a kutyus?

Érdemes lenne legalább egy közép kategóriás tápra váltani, ill. árban nem tudom mennyit tudnátok szánni a kutyus napi etetésére?

2011. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kutyatápokban viszont tartósítószer van.
2011. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én egyébként felváltva szoktam neki adni.Ha éppen nincs itthon semmi olyan amit szeret (pl főzelék van) akkor kutyatápot.De felvátva adom neki.
2011. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Mit saccoltok amúgy, mekkora termetű lesz a kutyus?"

Hát nagy lesz szerintünk.


"Érdemes lenne legalább egy közép kategóriás tápra váltani, ill. árban nem tudom mennyit tudnátok szánni a kutyus napi etetésére?"

Hát azt mi se tudjuk még.

2011. nov. 6. 13:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Habzsolás ellen nagyon praktikus az ilyen etetőtál:

[link]

Nagyon gyenge minőségű a táp amit kap a kutya, jobbra kellene váltani, mellette pedig kellene kapnia farhátat, csirke vagy libanyakat stb. Így megerősödik. Azonban csak fokozatosan "hizlaljátok" nehogy baja legyen!

2011. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az az egy biztos, hogy mindenképp vigyétel el állatorvoshoz, szüksége van oltásokra is stb. (titeket is megbüntethetnek, ha nincs oltási könyve és nem tudjátok bizonyítani, hogy a veszettségit megkapta), egyéb oltások is vannak, amiket nagyon ajánlott beadatni.


Táp kapcsán én a Happy Dogot ajánlom. Nagyon jó táp.

Ha van még kérdésed esetleg, írj nyugodtan privit is!

2011. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!