Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből érzitek hogy a kutyátok...

Miből érzitek hogy a kutyátok igenis szeret, és bármit megtenne érted, nem csak elfogad, vagy megtűr?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogy tudtatok a bizalmába férközni? Gondolom nemcsak sok babusgatással... Vagy ezt tanítják pl kutyuiskolába, engedelmességin? Egyáltalán kutyaiskolában hogy néz ki egy ilyen dolog? Ha fajtát is irnátok,azt nagyon megköszönném:)
2011. nov. 6. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 kuvaszom van, meg egy keverék. Soha nem kellett ezen dolgoznom. Nem hogy elfogadtak, egyszerűen imádnak és tisztelnek. Folyton a nyomomban vannak, minden mozdulatomat lesik. Mondjuk ez fajta jellem, iszonyatos gazda függőség. Nincsenek elkényeztetve, viszont rengeteget foglalkozom velük. Nevelésük, tanításuk, játék, séták...stb. Ha idegen jön hozzánk, le sem veszik róla a szemüket. Gazdájukat, birtokot bármi áron megvédik. Szerintem egy rendes kapcsolatban, ahol kölcsönös a bizalom és a tisztelet, nincsen bizalmi probléma.
2011. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hol is kezdjem? Nyilván az elején. Gyerekkorom óta vannak kutyáink, általában 5-6 is egyszerre. Kutyák (és állatok XD) között nőttem fel. Nekem természetes volt, hogy kutya legyen a háznál. Nem kell szerintem semmilyen bizonyíték, hogy a kutya hogy fejezi ki a hűségét. Egyszerűen te szereted őt, és ő is viszont szeret téged. Ne várj csodát, hisz a kutya is csak ember. (jó kis mondás) Igazából az emberek bizonyítékokat várnak, és szeretik tényekkel alátámasztani a dolgokat. Pedig ennél sokkal egyszerűbb az egész. A kutya egy társ, egy barát, egy élőlény, aki melletted él, de nem érted. Ez persze nem azt jelenti, hogy a kutyák nem lennének képesek a gazdijukért bármire, pusztán azt, hogy fogadd el őt, szeresd, és ő is viszont fog szeretni. HA szereted a kutyád, akkor még az engedetlensége, vagy a hülye szokásai sem fognak zavarni. Az én kuvaszomnak kiskorában szokása volt lecsipkedni a szárító kötélről a zoknikat. Nem mondom, hogy örültem neki, de jó móka volt a zokni visszaszerzés. Vagy egyből tudom, ha bűnös, mert olyan pofát bevág, mintha szégyellené magát, és nem merne rám nézni, holott itthon sem voltam, és elméletileg nem is tudhatnám, hogy rossz fát tett a tűzre. Nekem ő a társam, a barátom, és ha ő nem is szeretne (pedig igenis szeret), én akkor is szeretném, és nekem nincs szükségem bizonyítékokra tőle, hiszen ez magától érthető, és jó érzés. És egy valamit azért ne feledj el! Ez emberekre és állatokra is ugyanúgy vonatkozik: ahhoz, hogy szeressenek, előbb neked kell szeretned. (persze palimadárnak se kell lenned, de érzed az egészséges mértéket).
2011. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok (a második válaszoló). Nekem kuvaszom és pulik vannak. Meg egy keverék, aki elszaporította magát és most +5 kiskutya van a háznál (őket elajándékozzuk egy tanyára egy szerető gazdinak)
2011. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem meg, a ruhákat lopták le a szárítóról. :)) Úgy látszik, kuvasz hobbi.
2011. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem labradorom van. Nagyon hűséges, okos kutya. Amikor nagypapám meghalt, következő nap, felugrott, és a lábaival átkarolt. Alig akart elengedni, mélyen nézett a szemembe. Nagyon jól esett. De zsivány is mert amikor vissza zárnám a maga udvarrészére, akkor nem lehet elkapni, mindig kicselez.
2011. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, az első pillanattól nagyon ragaszkodik hozzám. Kutyaoviban az első órán azt gyakoroltuk, hogy a kutya figyeljen ránk, és ha szólunk, jöjjön oda hozzánk. Na én levakarni sem tudtam magamról, röhögött is az oktató. Ha 2 méternél távolabb kerültem, akkor már jött is mellém. Pedig nem egy anyámasszony katonája (már 5 éves) de a mai napig nagyon szoros a kapcsolatunk.

Nagyon sok közös programot csinálunk, múlt héten is túráztunk egy hatalmasat, és mindig figyelek arra, hogy érezze a törődést. Séták alatt szinte soha nincs rajta póráz, de minden útszélen megáll. Ilyenkor megsimogatom, és megdicsérem, ő meg azonnal csóválja a farkát:)

Mi nem megtűrjük egymást, hanem figyelünk egymásra, tudom, hogy szeret és ragaszkodik hozzám. Most is itt fekszik mellettem:) Nah, meg is simogattam, hogy érezze, hogy szeretem:)

2011. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy látszik a kuvaszok ruha, rongy mániások, a miénk is ilyen még mindig, pedig nemsokára 2 éves lesz.


Következetes neveléssel kivívható bármilyen kutya tisztelete és engedelmessége. Ahhoz, hogy szeressen, neked is szeretned kell. Én sokat simogatom a kutyáimat, beszélek hozzájuk folyton, szeretnek hozzám bújni és követnek mindenhová.

2011. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ajánlom figyelmedbe Lengyel József - Igéző c. novelláját. Kb. 30 oldal, szóval nem sok, megéri elolvasni.


Minden kutya ragaszkodik a gazdájához, hiszen ezért kutya. A hűséget, a szeretet elnyerését nem tanítják, ez nem egzakt dolog, nincs rá recept. Hülye hasonlat, és sok mindenben sántít is, de ez olyasmi, mint a szerelem. :) Attól, hogy sok időt kettesben töltesz valakivel, még nem törvényszerű, hogy egymásba szerettek, bár azért összebarátkozhattok, megtanulhatjátok kezelni egymás rigolyáit. Ha viszont egy hullámhosszon vagytok, akkor jóformán nincs menekvés. :) Persze szerencse is kell hozzá.


Nekem Jack Russellem van, és annyira "összeillünk", hogy nem is merem remélni, hogy az életben még egyszer ilyen "tökéletes" kutyám lesz, bármilyen hülyén is hangzik. Nem várom tőle, hogy berohanjon értem az égő házba, de a szeme villanását is értem, és ő is az enyémet. Bízunk egymásban, tudom, hogy elvárhatok tőle bizonyos dolgokat, ő pedig tudja, hogy számíthat rám és megvédem, ha kell. Nekem ennyi elég. Másokra nem hallgat, ha én is ott vagyok, a családtagjaimra se mindig. (Mindig hallom a panaszokat, hogy milyen nehéz vele, ha nem vagyok otthon.)

A másik kutyánk, egy keverék, nem az enyém, pedig ugyanúgy én foglalkozom vele, és régebben is van nálunk. Ugyanúgy megteszi, amit kérek tőle, de kicsit olyan érzés vele foglalkozni, mintha valaki más cipőjébe próbálnék belebújni. Megy, megy, de nem az igazi.

2011. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Most jutott eszembe, hogy amikor egyszer kislány koromban nagyon sírtam, akkor a kedvenc puli kutyám az ajtó előtt nyüszített. Sosem harapott meg, pedig rengeteget nyúztam, és amúgy nagyon harapós kutya volt.

Ő volt a leghűségesebb kutya az egész világon.

2011. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!