Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetés? (Kérdésed túl...

Fedeztetés? (Kérdésed túl rövid. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Azt szeretném megkérdezni h be lehetne-e fedeztetni még a kutyám, mivel már 10 éves, eddig egy alma született 3 évesen és egy alma 6 évesen ez lenne a harmadik, és egyben az utolsó alom.

A kutya adatai:

Németjuhász

Kitűnő egészséggel jellemmel és küllemmel rendlekezik, hihetetlen jó törzskönyve van és külföldről kaptam egy fedeztetési ajánlatot, ami igen jót tenne szerintem az itthoni Német juhász állománynak.

Tudom h már nem lehetne, de szerintetek mennyire lenne számára veszélyes?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Ui: Légyszives ne ítéljetek el, mert még nem történt meg a fedezés így még bármi történhet.

Köszi :)


2011. nov. 6. 12:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha azt szeretnéd,hogy meghaljon a kutya..akkor fedeztesd..de ha szeretnéd hogy sokáig éljen nem ajánlom.
2011. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy 10 éves kutya, már nagyon öreg ehhez! Ha szereted, nem teszed ki ekkora veszélynek.
2011. nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
öreg már hozzá...:S
2011. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10 évesen már pihenjen. szervezete nincs kész egy alomra. akármennyire is jó ajánlat, visszautasitod
2011. nov. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10 évesen minden kutya öregnek számít, egy német juhász főleg. Ilyen korban már egyetlen egy kutyát sem fedeztet normális ember, őszintén remélem, hogy te sem teszed majd meg.
2011. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy ezt csak viccből kérdezted... Nem, ő már nagyon idős az elléshez.
2011. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Akiteki ***** válasza:
Nem csak a szívét viselné meg, de ebben a korban már elenyészően kevés az életképes sperma. Szuka tulajdonos sem szívesen fedeztetne, mert nagy az esélye, hogy üresen marad vagy csak 1-2 kölyök lesz, akkor meg a császározás lehetősége lesz nagyobb.
2011. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Akiteki ***** válasza:
78%

Ja, hogy szukáról beszélünk??? Meg nem fordult a fejemben, azt hittem egy 10 éves kanja van a kérdezőnek.

Ez meg lazán a tenyésztési szabályzat ellen van.

7 éves kor után semmilyen fajtánál nem lehet almot lehozni.

2011. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Általában minden fajtagondozó szerv szabályzatában kiköti, hogy a kan ill. szuka kutyákat hány éves korig lehet tenyésztésbe vonni.


Ez egy közepes - nagytestű fajtánál általában 8 év. Én fedeztettem már 8 éves szukát, természetesen csak nagyon gondos orvosi vizsgálta után, és a fajtagondozó szervezet tenyésztési vezetőjének is jóvá kell hagynia a dolgot, ellenkező esetben a kölykök csak felülbélyegzett törzskönyvet kaphatnak.


Ha olyan kiváló a vérvonala a kutyának, akkor kicsit hamarabb kellett volna gondolkoznod. A tenyésztési vezetőnek komoly indokokat kell felsorolnod, hogy miért akarod fedeztetni a kutyát, milyen eredményekkel rendelkezik, stb.


10 évesen már szerintem is késő, hogy újabb almot hozz le a kutyától. Ilyen idős korban már a vemhesség és az kölykezés is megviseli a szukát, ráadásul idősebb korban gyakrabban fordulnak elő genetikai betegségek, amibe a kölykök vagy még méhen belül, vagy születés után elpusztulhatnak.


Sok szónak is egy a vége: ne fedeztesd. Keress fel egy vérvonalban hozzá közel álló kutyát, mondjuk az előző alomból származó szukát, és ha mindenképp akarsz kölyköt attól a kantól, amit kinéztél, akkor fedeztesd be azt.

2011. nov. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nem hagytál meg az előző almok egyikéből szukát? valóban 10 évesen már kockázatos.
2011. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!