Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopszrol mit tudtok?

Mopszrol mit tudtok?

Figyelt kérdés
Szeretnek mopszot venni es erdekelne hogy telen kinn jol szigetelt kutyahazban lehet-e tartani es hogy fiut vagy lanyt erdemes-e venni meg hogy kolykot vegyek inkabb nehezen tanithatoak vagy idosebbet erdemesebb aki esetleg betanitott? legyszi segitsetek akinek van.
2011. nov. 6. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

a mopsz nem való kintre igényli hogy bent a családdal legyen...ha kinti kutyát akarsz akkor más fajtát válasz..a meleget különösen rosszul bírják a rövid pofájuk miatt..elég makacsak..jobb lenne egy kölyök..


nekem nincs mopszom de egy ismimnek van aki ezeket mondta és nekem is ez a véleményem...

2011. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1) A mopsz ölbekutya, nem lehet kivágni a kertbe. Ha kertbe akarsz kutyát, vegyél olyat, amelyik nem ragaszkodik ennyire az emberi társasághoz.

2) Minden kutya ugyanolyan jól tanítható egy hozzáértő ember kezében, aki meg nem ért hozzá, annak a legokosabb kutyával se lesz sikerélménye. Kölyköt akkor vegyél, ha jók az idegeig, mert amíg felnő, sok "rosszat" csinál, és nem tudsz vele mit kezdeni, a kölykök ilyenek.

3) Betanított kutya, anyám, mire? Ha a kutya már volt gazdánál, és ismeri is az általános parancsszavakat, attól még nem fog neked is "működni". Ez nem számítógép, hogy jaj de jó, már telepítve van minden, csak használni kell. A felnőtt, tanított kutya is igényel annyi foglalkozást és nevelést, mint egy olyan, amelyikkel egyáltalán nem foglalkoztak.


Ennyi hozzáértéssel én a helyedben egyáltalán nem vennék kutyát, amíg nem tájékozódtam a kutyatartásról, nevelésről, és nem tudok felelősségteljesen társat választani.

2011. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem való kintre mert nagyon rövid az arcorri része és a levegőt amit belélegez nem tudja eléggé felmelegíteni és nagyon gyorsan tüdőgyulladást kapna, pluszban rövid a szőre és a teste is elég kisméretű így fagyási sérüléseket is hamar összeszedne.

Minden kutya tanítható

2011. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szobakutya, télen mindenképpen!! A miénk nyáron kinn lakott és még a házat is őrizte :) de hidegben mindig bejött. Kis testű, rövid szőrű öleb nem való kintre, hiába a kutyaól.

Én szuka-párti vagyok, de ezt egyénileg kell eldönteni, a szukák általában kedvesebbek és kevésbé makacsok.

A mopszok jó fejek, nem Einsteinek, de megtanulják, amit kell, ha megfelelően bánsz vele. Rengeteg szeretetet igényelnek, a gazda a mindenük.

A helyedben meggondolnám, hogy mindenképp pont mopszot akarsz-e, ha kinn akarod tartani, de ha mégis... akkor én kölyköt vennék, de azzal aztán istenigazából sokat kell foglalkozni. Az előttem szólók jól írták, attól, hogy "betanított", nincs rá garancia, hogy rád is hallgatni fog.


Nem akarok beleavatkozni a dolgodba, de szerintem még gondold át, hogy biztos kész vagy-e felelősen magadhoz venni egy kutyát.

2011. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!