Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat kell foglalkozni vele?

Sokat kell foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy golden retriever kiskutyát. Kertben élne, lenne játéka, lakhelye, meg minden... Csak az a helyzet, hogy nem tudnék a nap minden percében vele lenni. Hisz ott a suli és sportolok, ahova sajnos nem vihetem a kutyust magammal. Van néhány nap, mikor suli után tudnék vele játszani, és a kutyust tanítási szünetben kapnám meg, így első hetében meg nyáron vele lennék (persze hétköznap is, mikor ráérek). Elég ez neki?? Segítsetek lécci!!
2011. nov. 6. 13:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Edzésnapokon kívül és hétvégén vinném sétálni is!
2011. nov. 6. 13:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja attól, hogy nem vagy vele. Épp csak a kutyának az a legnagyobb öröme az életben, ha a gazdája mellett lehet minél többet.

Én képtelen lennék úgy kutyát tartani, hogy az udvarra kizárva. Nekem a kutyatartás arról szól, hogy a lehető legtöbb szabadidőt együtt töltsük. Nagyon sokat sétálok vele, de ha otthon vagyunk, akkor is mindig mellettem van.

2011. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!

és mi lesz ha majd mész egyetemre vagy főiskolára?

egy golden elélhet 14 évig is,most lehetsz olyan 14-16 éves,arra is gondolj,ha mégy tovább tanulni veled lehessen.

2011. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 14 éves voltam, amikor befogadtam egy kutyát. Most egyetemre járok, és még mindig itt van velem az albérletben, naponta 3-szor sétáltatom én, egyszer pedig egy fizetett sétáltató emberke.

Csak mondom, hogy ez ne tántorítson el. A kutyával az egyetem/főiskola mellett is jól el lehet élni :-)

Szerintem ha minden este egy órát foglalkozol vele az a legjobb. Ilyenkor vidd el egy nagy sétára, hétvégén meg járjatok ki kutyasuliba, vagy akár kirándulni, ez erősíti leginkább a köteléket köztetek. Ha lesz olyan nap, amikor egyedül van fel fogja dolgozni.

Ja, és nem biztos, hogy jó, ha ilyen időben rakjátok ki a kertbe a kölyköt, mert elég hideg van ám.

2011. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sokáig lenne egyedül, akkor inkább két kutyában gondolkodj :) Mondjuk azonos nemű testvérekben. Így nem lesz egyedül, lekötik egymást. Gondolj bele, hogy neked milyen lenne, ha a nap nagy részében tök egyedül lennél és unatkoznál.
2011. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Helló!Szerintem nem jó ötlet mert ha egy kicsit utána olvasol akkor nagyon sokat kell velük foglalkozni és nagyon nagy mozgás igényük van és szerintem nem tenne jót neki hogy

ha kinn ülne egész nap a kertben! Egyet értek az előttem válaszolóhoz,hogy ha nem tudod vinni sétálni meg foglalkozni vele akkor vegyél kettőt!sok szerencsét :)

2011. nov. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokat kell vele sétálni.Ha lakásban akarod tartani akkor jól kifárasztani és ott is ellesz.
2011. nov. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!