Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11hetes labrador kutya!...

11hetes labrador kutya! Hogyan tudnám rászoktatni a sétára?

Figyelt kérdés
Ha nincs rajta a póráz szépen jön mellettem de ha rajta van akkor egyből betámaszt és húznom kell! Ötletek?
2011. nov. 6. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Etetés vagy játék előtt mindig rakd rá a pórázt, és hagyd, hogy vigye magával. Egy idő után nem fogja zavarni, akkor kezdheted majd el irányítgatni is vele, és akkor sem úgy, hogy húzod. Kis játékkal, jutalomfalattal csalogatni kell, nem rögtön cibálni.
2011. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én német juhászommal ugyan ez volt. Ha ráraktam a pórázt elkezdett vergődni, nyüszíteni, és sírni, rángatta, meg volt őrülve. Ha levettem úgy jött láb mellett, hogy még az előttem elrohanó macskákhoz sem ment oda.

Elvittem egy kutyakiképzőhöz, aki azt mondta, azért nem jön pórázon, mert nem hiszem el, hogy képes rá.

És vicces, de elkezdtem szuggerálni magamban, hogy jön pórázon láb mellett... És jött. A kutya megérzi, hogy bizonytalan vagy, amitől ideges lesz, és a bizonytalanságot a pórázzal köti össze. Szóval "hidd el" hogy megy pórázon szépen, és menni fog.

2011. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hagyd rajta a nyakörvet, amikor játszol vele vagy eteted, hogy megszokja, és ne az kösse le, hogy valami van a nyakán. Aztán ha kiviszed, ne húzd, hanem csalogasd kajával, játékkal, és folyamatosan dicsérd, hogy jó emléke maradjon a sétáról. A húzással/rángatással csak megrémíted. Megpróbálhatod vele gyakorolni a lakásban/kertben is a dolgot, akkor talán jobban menne, tekintve, hogy nem tereli el a figyelmét a külvilág. De mindenképp szép szóval kezdd.

Nem tudom, milyen környéken laktok, de ha teheted, vidd el valami közeli biztonságos helyre, ahol elengedheted, ahol szabadon rohangálhat. Meg fogja tanulni, hogy a póráz azt jelenti, hogy mindjárt jön a szabadság.

2011. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!