Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellé Pulit vagy...

Kisgyerek mellé Pulit vagy Mudit ajánlatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék kistesómnak egy Pulit vagy egy Mudit, de nem tudom melyik lenne a jobb. Úgy hallottam mind a két fajta szereti a gyerekeket. /A kistesóm júliusban lessz 4 éves/
2009. máj. 7. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a pulit ajánlom.,barátságos,jól nevelhető.gazdiszerető kutyus.
2009. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindkét fajta szereti a gyerekeket, de nem négy éves kisgyereknek valók, mint ahogy egyik kutya sem. Viszont pásztorkutyák, előfordukhat, hogy csípkednek. Nekem mudijaim vannak, nincs a családban gyerek, de úgy veszem észre, hogy nem a kedvenceik más gyerekek. Ha a családba kerül biztos elviselik, és szeretik, de semmiképpen nem a gyereknek valók, hanem egy felnőtt tagnak, aki mellett a kisgyerek is simogathajta őket. A mudi érzékeny kutya, és egygazdás is, nem biztos, hogy a legszebb álmai között fog szerepelni, hogy egy pici gyerek nyúzza... Szóval szerintem lehet puli is, mudi is, de nem a gyereknek, hanem a felnőtteknek, és ne engedd, hogy nyúzza.
2009. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én leszek a gazdája csak ő majd játszik vele néha mert nagyon szereti a kutyákat, de én is ott leszek és vigyázok rá!

Vajon melyik fajta tetszene neki jobban?

2009. máj. 7. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:
A második választ mintha én írtam volna, bár nekem sem pulim sem mudim nincs. Viszont 6 kutyával élünk együtt különböző fajtájú és méretű ebekkel. Kisgyereknek nem való kutya egy bizonyos életkor alatt, szerintem ez a tiz- tizenkét éves kor. Ekkor már érett a kutyához az ember, ha a szüleitől rendes nevelést kapott. Amúgy a kutyatartást is jogosítványhoz kötném, mint az autóvezetést. Remélem nem érzi a kedves kérdező, hogy rosszat akarok, nem ellene irányul a válaszom. Csak nem értem hogy vehetnek pár éves gyereknek kutyát az emberek.
2009. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kisgyereknek tökmindegy egy aranyos kiskutya! Amikor picik a puli meg a mudi kölykök akkor még eléggé hasonlítanak. De nagy korban ha belegondolok, sokkal jobb érzés egy hosszú, göndör szőrt simogatni, mint a puliét... Bár ez csak szerintem van így, meg nekem mudijaim vannak, másnak biztos máshogy... De hát én ezért a mudit ajánlom.
2009. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Én a pulit ajánlanám
2009. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem pulim van és elég önfejű, de nagyon okos, viszont nehezen nevelhető és az idegeneket megharapja. Én nem ajánlom. Sok ismerősöm ugyanígy van a pulijával.
2009. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A terelőkutyák sajátossága hogy csipkednek, hiszen a birkát egyebet is így irányítják.


Én gyerek mellé egyiket sem ajánlom kifejezetten, csak hozzáértőnek!

2009. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Az egyik ismerősünknek puli kutyájuk van, és tényleg csipked, elég idegesítő tud lenni.
2009. máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!