Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit tegyek?

Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk panelba egy magyar vizslával és az lenne a bajom hogy nem lehet elengedni sehol sem és még lehetőségünk sincsen elvinni valahova. Nem tudja rendesen kijátszani magát hiányzik a labdázás a játék meg minden. Próbálkoztunk hogy elengedjük de érdekes módon pont egy olyan ember szólt ránk aki "mellett" pont egy poráz nélküli törpe schnauzer ment. Megválniu nem szeretnék tőle mert eléggé sokáig gyűjtöttem rá mert tenyésztőtől vettem és már nagyon megszerettem.
2011. nov. 7. 02:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szépen elsétálsz vele olyan helyre, ahol elengedheted. Kutyafuttatóra vagy mezőre.
2011. nov. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
más van itt a háttérben,mert ez gondolom a kérdezőnek is eszébe jutott,hogy el is sétálhatna egy mezőre a kutyijával
2011. nov. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

pedig akkor marad az, hogy utaztok...

ilyen szűkös körülmények között is le lehet fárasztani a kutyát, főleg egy vizslát, csak használd a kreativitásod! szimatmunkára kitalált kutya, szóval erről a végéről érdemes megközelíteni a dolgot. nézz utána vizslás, vadászkutyás tréningeknek, hátha vannak hasznos tippek, de ha másra nincs is lehetőség, még mindig elrejthetsz neki labdát (akár a lakásban is), vagy ha szerzel egy őzlábat akkor a lakótelep körül egy nagyobb fűcsomóban, vagy bokor alatt is kerestethetsz hosszú pórázon (abba már tán nem szólnak bele, hogy milyen a póráz hossza...), illetve taníthatsz neki fegyelmező munkát. ezek mentálisan jól lefárasztják, és könnyebben kibírja hétvégéig, amikor mondjuk elviszed rendes kutyás helyre és lefárasztod.

2011. nov. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk Szfváron nincs kutyafuttató, ennek ellenére azért el szoktam engedni. Én bevállalom a közterületest is ill. azt is, hogy más szól érte.

Egy a lényeg szerintem, hogy behívható legyen a kutyád.

Amúgy én azt is szoktam csinálni, hogy pont a házunk mögött van egy elkerített focipálya, oda be szoktunk menni, ott szoktam vele fogócskázni, stb.

2011. nov. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Keresel a környéken egy kutyafuttatót, egy nagyobb parkot, forgalommentesebb területet, ahol a BEHÍVHATÓ!!! kutyádat el tudod engedni, le tudod mozgatni labdázással, frisbeezéssel.

Jó ötlet kutyaiskolába járni, valamilyen kutyás sportot űzni a vizslával, ami fizikailag és szellemileg EGYARÁNT!!! lefárasztja: flyball, agility, frisbee pl

2011. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!