Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem megy bele a boxba?

Miért nem megy bele a boxba?

Figyelt kérdés

Vettem kistestű kutyusomnak, egy ilyen boxot:

[link]

De semmi áron nem akar belemenni. Levettem a tetejét, és gyakoroltuk. Fölé tartottam a tetejét, jó magasra, úgy is gyakoroltuk. Mindig egyre lentebb engettem, és úgy gyakoroltuk, de mikor már elég lent volt nem ment be, csak az első két lábával, és kinyujtotta a nyakát, hogy elérje a juutalmat.

Hogyan tanítsam meg neki, hogy, belemenjen? És hogy ha ráteszem a tetőt, akkor is belemnjen?


2011. nov. 7. 15:59
 1/7 Akiteki ***** válasza:

Beleteszed, becsukod az ajtaját, és mikor már bezártad, akkor adsz neki valami nagyon finomat. Mondjuk egy műcsontit, amin egy darabig elrágódik.

Ha már nem akar kijönni, hanem szépen elvan, akkor nyitod csak ki az ajtaját.

Ezt napjában többször eljátszod és hozzá fog szokni.

2011. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek Akitekivel!

Én sem szórakoznék ennyit vele.

Bár én először beraknám a jutalomfalatot a végébe, aztán raknám be a kutyát és csuknám rá az ajtaját, hogy már eleve azzal párosítsa, hogyha belemegy várja bent valami fini.

De ne műcsontot, inkább virslit felszeletelve (tescos teljesen jó erre, én is azzal jutalmazom a suliba a kutyámat).

Nekem a németjuhászom fél éves korától 8 hónapos koráig utazott a csomagtartóban (persze nem volt bezárva, mert látott engem, ha ült, nem volt bent a kalaptartó). Így jártunk kutyasuliba. Aztán megvettem a boxot azonnal ugrott bele és semmi ellenvetése nem volt. :)

2011. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
Azért mondtam a műcsontot, mert azzal elszórakozik egy darabig, nem azonnal befalja, aztán balhézik, hogy ki akar jönni.
2011. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de nemengedi, hogy beletegyem. Felpúposítja a hátát, és kijön. :(
2011. nov. 7. 20:06
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Hát ne engedd! Csapd rá az ajtót, mielőtt kijönne.

Még egy macskát is bele lehet tenni, pedig az még karmol is.

2011. nov. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha egy ekkora szállítóba belefér, akkor erősebb vagy nála. Ez nem kérdés, hanem tény. Rakd bele. Te vagy a gazda, az van, amit te akarsz, feltéve, hogy jobban akarod, mint ő az ellenkezőjét. Ha meg nem akarod jobban, akkor annyira nem is fontos, hogy bemenjen.


Esetleg ha van türelmed, beklikkerezheted, de ezt most nem írom le, olvass utána.

2011. nov. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudok vele klikkerezni, tud egy csomó trükköt is. Köszi a segítséget, majd belegyömöszölöm!!
2011. nov. 8. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!