Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szófogadatlan a bolognes...

Miért szófogadatlan a bolognese kutyám? Mit tehetek hogy megváltozzon?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves bolognese kutyám, de nem akar szótfogadni. Az tuti hogy érti pl hogy gyere ide, de nem tudom miert nem akar odajonni. csak néz es ennyi. probalom jutifalattal csalogotni, ugy meg oda-oda jon, de valamikor még úgy se. az üléssel meg úgy állunk, hogy ha látja a falatot a kezembe, 1 szóra gyönyörűen leül, de ha nem látja akkor konyoroghetek neki ameddig csak akarok... mi leht a gond?

2011. nov. 7. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sajnos nem te vagy az alfa a családban..mondjuk én a kutyámat fogom vinni suliba,hogy ne hogy kicsússzon az irányításom alól..lehet hogy neked is az kéne de ez csak egy tipp :))
2011. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:

Ha csak ül és néz, akkor nem érti, hogy mit akarsz.

Így írásban nem lehet elmagyarázni, ha még sosem csináltad. Irány a kutyasuli.

2011. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát pedig úgy látszik hogy en vok az alfa.. meg hát csak ebben nem fogad szót. az pedig 100 h erti, mert ha jutalmazom odajon, mge jutalomert megcsinalja amit kérek tőle. tuti hogy erti
2011. nov. 7. 18:56
 4/12 anonim ***** válasza:
első vagyok..az alfaság ott kezdődik,hogy megy a behívás..ez alapvető..de mondtam a kutyasulit meg kéne próbálni feltéve ha nem egy elkényeztetett kutyád van,amit nagyon remélek :))
2011. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ezt látatlanban nem lehet megmondani a kérdésedből tényleg csak az látszódik, hogy neked fogalmad sincs a kutya elme működéséről....

egy tréner háznál, vagy egy kutyaiskola tényleg jól jöhet!

2011. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
abszolut nincs elkenyeztetve, nagyon figyelek erre. hát lehet hogy suli lesz a vége..
2011. nov. 7. 19:46
 7/12 Akiteki ***** válasza:

Akkor gondold azt, hogy érti.

Mégis mit szeretnél egy fél éves kutyustól?

Majd működni fog jutalom nélkül is. De most még kölyök.

2011. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
dehát már 12 hees kora ota lehet tanitani! egy másik kutyám 7 hónapos, de már egész pici kora óta (kb 7 hetesen) már szaladt! pedig a bolognese-zel sokkal tobbet van foglalkozva, a masik meg jutifalato se kap! akkor ez hogy lehet ha a kortól fugg??
2011. nov. 7. 19:53
 9/12 A kérdező kommentje:
utolso elotti valszolo: igenis van fogalmam rola, neked nincs arrol hogy en mennyi konyvet elolvastam errol!! 8- 10 et minimum. eppen ezert nem ertem hogy miert nem fogad szot, ha pont ugy csinalok mindent ahogy azok irták...
2011. nov. 7. 19:56
 10/12 Akiteki ***** válasza:
Ezt magyarázom mindig, hogy könyvből zongorázni sem fogsz megtanulni. Kell hozzá, aki segít, megmutatja, kijavít.
2011. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!