Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorkutya. Általános...

Berni pásztorkutya. Általános kérdések, árak. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Régóta nagy szerelmese vagyok ennek a gyönyörű fajtának, kb. 5 éves koromtól. És most 22 évesen nagyon szeretnék már egy saját "macit". Olvasgatok, nézelődök az interneten, tapasztalatokat gyűjtök. Volt már egy kutyánk régebben, egy golden retriever, aki szegény a túltenyésztés áldozata lett és a mi hibánkból egy megbízhatatlan helyről vettük őt. Nem szeretnék újra ebbe a hibába esni. Azonban nézegettem a Mo.-i berni kenneleket és szomorúan tapasztalom, hogy a kutyus ára 100 és 150 ezer forint között mozog. Nem vagyok túlzottan jó módú, így sajnos ezt az összeget nem tudom megadni. Hobbi kutyust szeretnék, egy barátot, egy társat.. Esetleg nektek mi a tapasztalatotok? Az ő áruk valóban ennyire a csillagos egekben van?:/ Vagy ha magánszemélytől vennék, az túl kockázatos? Betegségeik miatt kérdem. Azért nem mindegy, hogy 150ezer vagy 40ezer. Én elhiszem, hogy a tenyésztők rengeteg időt, pénzt és gondoskodást fektetnek a kutyáikba, csak nekem sok:( Segítsetek kérlek ajánlásokkal. Köszönöm előre is.
2011. nov. 7. 20:18
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
29%
Szia nekünk 2 is van :)) egy kan Nyolcas és egy szuka Lia külön családnál..és volt egy mégegy kan Maci :)
2011. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
50%
Ja és csipő problémái vannak szóval érdemes tenyésztőtől venni :) ha bármi kérdésed van írj privátot :)
2011. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
32%
nem a mienknek van hanem a fajtában általánosságban :)
2011. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ!:) Aw, de mázlista, én szerintem meg tudnám számolni egy kezemen hányszor láttam élőben ilyen kutyust. Nagyon kevésszer és mindig pozitív benyomást hagytak:) Sajnos a csípőbetegségükről hallottam. Ez a diszplázia, ugye? :(

Én vennék tenyésztőtől, minden további nélkül, csak tényleg az árakkal van a baj:(

2011. nov. 7. 20:34
 5/45 Bernis Rita ***** válasza:
51%

Szia!


Nekem most 2 Bernim van.

Nyáron sajnos vigyázni kell a velük,mert hajlamosak a hőgutára.De ezt egy jó tenyésztő úgyis elmondja neked.

Nekem sajnos most ment el a kanom,augusztusba.A másik lányka aki itt maradt( Ninácska) nagyon szomorú volt egyedül,úgyhogy kapott egy kis barátnőt.És most biztos ezzel nagy cirkuszt fogok kiváltani,de próbálkozhatsz úgy hogy hobby kutyának veszed,és nem kérsz hozzá tk-t.Ami persze nem azzal egyenértékű,hogy szaporítottat veszel.

2011. nov. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ!:) Sajnálom a kutyust, aki elment:( De biztosan sokáig boldoggá tett:) Amit eddig tapasztaltam velük kapcsolatban tényleg egy tündérek.

Szerencsére a kertünk egész árnyékos, így a nagy nyári melegeket orvosolni tudnánk, és medencénk is van, ha esetleg fürödni támadna kedve:)

A tk. nekem nem lenne annyira létfontosságú, feltételezem ez a kiállításokra járóknak, vagy a leendő tenyésztőknek fontos nagyon. Én tényleg csak egy társat szeretnék. Persze lehetne mondani, hogy több 100 faj közül lehet még válogatni, akik kevésbé ilyen drágák.. de na..=)

Neked melyik tenyésztőtől sikerült vásárolni?:)

2011. nov. 7. 20:50
 7/45 anonim ***** válasza:
A legtöbb törzskönyves kutyus ettől az ártól indul. A nagytestűek meg főleg. De arra is gondolj, hogy a tartása is sokba kerül. Ha azt a pénzt 1 évig félreteszed, már meg is van a 150 ezres kutya ára. Nem ez a drága, hanem ha veszel egy beteg kutyát 40-ért és 200-at az állatorvosnak fizetsz ki. Ha nagyon nem megy, akkor kicsit add alább az igényeket és fogadj örökbe egy berni keveréket menhelyről vagy fajtamentőktől. De költeni arra is legalább annyit kell.
2011. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
45%
én se vagyok/ voltam jómódú és 16 éves koromtól 3 nyáron keresztül folyamatosan diák munkákból kapartam össze egy kutyára az árat (150 ezer forint volt) de gondolj bele, hogy egy nagytestűnek jó táp kell ami havi kb 10-12 ezer forint, oltások, spoton stb...1 év alatt rákölt az ember ugyanennyit
2011. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
0%

"1 év alatt rákölt az ember ugyanennyit"


És akkor még nem számoltuk a kutyaovit, a kutyasulit (+a benzint odáig) és még nem volt beteg sem a kutya.

2011. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 Bernis Rita ***** válasza:
68%

Tudtam,hogy vita lessz,a tk. kérdésből.Én az ismerettségi körömben ismerek olyan kutyát,aki tk-s és több mint 100 ezer volt a kutyus,és sajnos úgy néz ki diszpláziás.De mindegy.

Kedves kérdező,sajnos a hőguta,nem csak árnyék kérdése.Sajnos nem volt idős a kutyusom,csak egyszerűen túlhajtotta magát.De a medence jó,az enyémek még ebben a hidegben is fürdenek,ha leviszem őket a tóra.De meg kell szerettetni velük a vizet:) és utána egy kis vizi tündérek lesznek.

2011. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!